Financial Times: жорстка позиція Меркель щодо ситуації в Україні – реакція на тиск з боку громадськості

21 Травня 2012, 12:25

Видання задається питанням, чому канцлер Німеччини Ангела Меркель зайняла таку жорстку позицію щодо України.

«Канцлер Німеччини зайшла так далеко, що назвала Україну «диктатурою». У минулому Німеччина ставилась досить м’яко до порушень прав людини в колишньому Радянському Союзу. Так що є приводом для нової жорсткої лінії?»? – йдеться в статті. 

За інформацією The Financial Times від старших радників канцлера, Меркель  частково реагувала на тиск і занепокоєння з боку громадськості та ЗМІ.

«Ситуацію в Україні висвітлювали небагато англо-саксонських ЗМІ. Але вона була на перших шпальтах в Німеччині», – пише The Financial Times

Втім, як зазначає видання, коли є цей аргумент ставити перед поляками та чехами, то його зустрічають з презирством.

«За їх словами те, що німці захищають права людини – наївний погляд. Вони просто підлизуються до росіян. За цією теорією, пані Тимошенко має проблеми з теперішнім урядом тому, що вона підписала угоду, вигідну для Росії. Тому росіяни виступають за те, щоб покарати теперішній уряд, а німці підтримують російську лінію. А гірше те, що якщо ми підтримаємо німецьку лінію, то ізолюємо країну, яку повинні були намагатися наблизити до Заходу», – йдеться в статті.

Видання втім зазначає, що справжнє пояснення дії Меркель є скоріш за все простішим.

«Тимошенко – не янгол. Але зловживання в судах та побиття людей не повинно бути. І якщо німці виступають проти цього – це добре з їх боку», – відмічає The Financial Times.