Financial Times: валютні ініціативи влади можуть спровокувати нову хвилю соціальної напруженості в Україні

20 Листопада 2012, 18:16

«Скориставшись схемами трансфертного ціноутворення та іншими лазівками в тому числі офшорами, національні експортери сталі та інших товарів, які належать олігархам, будуть захищені від нових валютних правил. Тоді як середньостатистичні громадяни, які накопичили заощадження у твердій валюті в якості інструменту захисту проти інфляції і девальвації, будуть більш вразливими.

Витиснення валюти з безгрошових громадян може спровокувати нову напруженість в і без того політично напруженій і розділеній країні», – пише видання.

«Виступаючи в ролі тимчасового пластира, спірні валютні правила разом з 10-річними єврооблігаціями на $1,2 млрд, випущеними цього тижня під 8% прибутковості, можуть допомогти заткнути короткострокові дірки в Національному банку і державній скарбниці. 

Але це далеко не те, що Україні треба зробити, щоб правильно справитися з основними економічними викликами, не кажучи вже про більше $ 8 млрд суверенного зовнішнього боргу з терміном погашення наступного року», – додає Financial Times.

Видання вчергове підкреслило, що першочергових заходом для України зараз є розморозити співпрацю з МВФ.

«Щоб залатати свої фінанси і зміцнити довіру, Україна, безумовно, потребує «економічну операцію» у вигляді нового мільярдного кредиту від МВФ під низькі відсотки. Але відродити співпрацю з МВФ, який у 2011 році заморозив програму кредитування у $ 15.4 млрд на тлі тьмяних зусиль до проведення реформ, Україна повинна продемонструвати прихильність до фінансової розсудливості і реформ, які повернуть національну економіку на шлях стійкого зростання.

Очевидно було б почати з виконання двох основних вимог МВФ  – підвищення цін на комунальні послуги до ринкового рівня та запровадження більш гнучкої політики обмінного курсу, що допоможе економіці пристосуватися до зовнішніх шоків», – пише видання.