Financial Times: США та ЄС шукатимуть компромісну для Росії формулу співпраці з Україною

25 Лютого 2014, 18:55

У бурхливі дні української революції Вашингтон щосили намагався надіслати повідомлення про підтримку противників режиму в Україні та інших пострадянських країнах, але зазначаючи, що ця підтримка не є «якоюсь грою з нульовою сумою із Росією».

«Проте, таку позицію може стати важче підтримувати, оскільки зростають вимоги до США підтримати серйозний фінансовий пакет для України і «яструби» на Капітолійському пагорбі проштовхують більш жорстку позицію з боку президента, якого вони вважають пасивним гравцем під час важливого історичного моменту», – пише Financial Times.  

Так, впливовий сенатор-республіканець Джон Маккейн заявив: "Те, що може зробити президент США, так це виступити із заявою публічно і звернутися також приватно до нашого друга Владіміра (Путіна – Ред.) щодо того, що будь-яке втручання до України матиме найсерйозніші наслідки", заявив він.

Сьюзан Райс, радник з національної безпеки Барака Обами, публічно застерегла Росію на  вихідних, що для російських військ було б "серйозною помилкою" втрутитися в Україну, але, за великим рахунком, як пише Financial Times, адміністрація зменшує потенціал для подальшої конфронтації з Росією.

«Стриманість адміністрації (Обами – Ред.) пов’язана із її залежністю від  співпраці з Росією у ядерних переговорах з Іраном та її надією в кінцевому рахунку переконати Москву відмовитися від підтримки режиму Асада в Сирії», – пише видання.

Аналітики вважають, як пише Financial Times,  що США та ЄС шукатимуть формулу, яка дозволить Україні побудувати більш тісні економічні зв'язки з Європою без того, щоб виглядати відверненою від Росії.

Однією з причин, на думку видання,  вважати також, що м’яка риторика може допомогти уникнути подальшої напруженості у відносинах з Росією є те, що зв'язки Москви з Віктором Януковичем, не були настільки сильними, як припускали захисники риторики часів «холодної війни» щодо протистояння в Україні.