Financial Times назвало можливу причину розриву дипвідносин арабських країн із Катаром

6 Червня 2017, 09:27

Катар виплатив близько 1 мільярда доларів за звільнення членів королівської родини, яких було захоплено у полон на території Іраку під час полювання із соколами. Про це повідомляє видання Financial Times з посиланням на представників катарського уряду і польових командирів. Кошти за інформацією видання, було передано угрупуванню наближеному до "Аль-Каїди" та посадовцям Ірану.

"Командувачі військових угрупувань та урядовці країн регіону заявили Financial Times, що офіційний Катар виплатив значну суму задля звільнення 26 учасників полювання з соколами у південному Іраку та 50 бойовиків, яких раніше було захоплено на території Сирії джихадистами. Ці джерела повідомили, що Катар одним махом передав кошти двом силам, які найчастіше пов'язують із протиправною діяльність у цьому регіоні – угрупуванню пов'язаному із "Аль-Каїдою" та чиновникам безпекового апарату Ірану", – пише видання.

Повідомляється, що  оборудка відбулась у квітні. Один із співрозмовників розповів виданню, що усі гроші було передано готівкою. Видання зазначає, саме це могло стати однією з причиною розриву сімома країнами дипломатичних відносин з Дохою (столиця Катару).

Нагадаємо, раніше сім країн – Ємен, Лівія, Бахрейн, Єгипет, ОАЕ, Саудівська Аравія та Мальдіви – оголосили про розірвання дипломатичних відносин з Катаром. Свої дії арабські країни пояснили тим, що Катар підтримує екстремістські рухи на Близькому Сході, зокрема, "Аль-Каїду" та "Ісламську державу". Крім того, Доху звинуватили в спробі дестабілізувати політичну ситуацію всередині цих країн.