Багато міжнародних інвесторів залишать російський ринок, якщо діловий клімат у Росії не зміниться на краще. Про це повідомляється у Financial Times.
Як зазначає видання з посиланням на звіт консультативної групи Global Counsel, Росія зараз опинилася на «критичному роздоріжжі» з низкою компаній, які, найпевніше, залишать ринок РФ.
У звіті Global Counsel аналітики дослідили фінансові звіти 46 ТНК (транснаціональних компаній – Ред.), які мають великі російські представництва. Це нафтові компанії на кшталт ВР та Royal Dutch Shell, промислові гіганти Siemens й Lafarge та великі фінансові компанії, зокрема Deutsche Bank.
Як повідомили у Financial Times, більша частина цих компаній доволі похмуро оцінюють свій бізнес у Росії на тлі нестійкої економіки, стан якої постійно погіршується. Найбільше занепокоєння викликає у керівництва компаній падіння курсу рубля.
Зазначається, також, що санкції, 18-місячне ембарго, низькі ціни на нафту, нестабільний курс рубля та часто змінювана політика влади викликають серйозні хвилювання навіть у найбільш досвідчених міжнародних інвесторів.
У звіті Global Counsel йдеться про те, що компанії залишать російський ринок, якщо ситуація у РФ не зміниться на краще, не зважаючи на заперечення іноземних компаній у протилежному.
Повідомляється також, що найбільш оптимістично налаштовані інвестори у сфері охорони здоров'я, найбільш песимістичні – компанії фінансового спрямування та енергетичного блоку.
Як повідомлялося раніше, ЄС зробив відеопояснення причин та типів санкцій щодо Росії для користувачів соцмереж.
Нагадаємо, 6 серпня 2014 року президент Росії Владімір Путін оголосив про заборону на ввезення до країни сільськогосподарської продукції з низки країн як відповідь на санкції проти Росії.