Financial Times: Китайці підклали бомбу під долар

29 Квітня 2010, 16:15
Під долар підклали бомбу з годинниковим механізмом, і відлік пішов, вважає Джерард Лайонс, старший економіст Standard Chartered Bank. У статті в виданні The Financial Times він пише: "Вже рік китайці тихою сапою підривають позиції долара, сумніваючись в його цінності як засобу для зберігання заощаджень і засобу обміну".
 
Пекін заохочує використання юаню на міжнародній арені – а конкретно, інвестування в юанях для експортерів та створення систем розрахунків в юанях.
 
До цієї справи Китай підходить з властивою йому ґрунтовністю та неквапливістю. Інвойсування в юанях на даний момент дозволено 400 компаніям у 5 адміністративних одиницях материкового Китаю, але незабаром пошириться на тисячі інших компаній і ряд провінцій, в тому числі Хейлунцзян, яка хоче здійснювати розрахунки в юанях з Росією.
 
"Останньою перешкодою, яку треба подолати Китаю для того, щоб його валюта мала ходіння в усьому світі, стане питання про конвертованість юаня по торговельним угодам і капітальним операціям", – пише автор, пророкуючи, що рано чи пізно юань стане конвертованим.
 
Використання юаню в світі розшириться, оскільки китайські компанії інвестують кошти за кордоном, а Китай активніше підтримує інші держави: так, нещодавно укладено договір про фінансування проектів у Венесуелі загальною вартістю 20 млрд доларів, причому половина суми буде виплачена в юанях.
 
Важливо, що юань стає популярнішим навіть незважаючи на прив"язку до долара, а введення вільного курсу стане додатковим стимулом для популярності китайської валюти