Фінал кампанії у Запоріжжі. Чи зможе чинний мер без проблем обратися повторно

Політика
23 Жовтня 2020, 19:18

Зустрічі з електоратом, політична реклама, агітаціа на вулицях, найрізноманітніші обіцянки – кандидати на посаду мера Запоріжжя дуже активно пропагували себе та доводили, чому варті мерського крісла. Що з цього вийшло стане відомо через кілька днів. На посаду Запорізького міського голови зареєструвалися 10 кандидатів. Середи них:

  • Володимир Буряк, чинний мер, висунутий іменною партією  «Партією Володимира Буряка «Єднання»;
  • Олеся Крамаренко висунута партією «За майбутнє»»
  • самовисуванець Дмитро Осипов;
  • Юрій Ружин висунутий партією «Радикальна партія Олега Ляшка»;
  • Віталій Рябцев висунутий партією «Батьківщина»;
  • самовисуванець Віктор Хоцький;
  • Елла Слепян,  висунута партією «Наш Край»;
  • Денис Тарасов  висунутий партією «Сила Людей»;
  • Віталій Тишечко висунутий партією «Слуга народу»;
  • Валерій Прозапас висунутий партією «Європейська Солідарність».

Партії як «Перемога Пальчевського», УДАР, «Зелені України», «Опозиційна платформа – За життя», «Партія Шарія» та «Нова політика» не висунули своїх кандидатів, але йдуть партійними списками до міської ради.

Володимир Буряк під час кампанії чи не найактивніше «продовжував розпочате» (такий власне слоган його кампанії): демонстрував відремонтовані спортивні майданчики, сквер, термінал аеропорту, видавав нагороди медикам, закладав будівництво льодової арени і робив ще багато іншого. Старався, ніби в останнє. У цей час його головний опонент Віталій Тишечко з правлячої «Слуги народу» активно вів кампанію проти Буряка і розповідав як той розкрадає бюджет міста і бере багатомільйонні кредити. У певний момент навіть поїхав до Києва, а саме в Офіс генерального прокурора: подавати заяву про багатомільярдні борги Запоріжжя. Про агітацію  Тишечко також не забував і активно проводив збори електорату.

 

Читайте також: Візуальний ряд. Як виглядає передвиборча реклама на прикладі Івано-Франківська

 

Кандидатка в мери від партії «За майбутне» Олеся Крамаренко активно пропагувала, що змінить екологічну ситуацію у місті і навіть стала учасницею мітингу за чисте повітря. Всі інші кандидати майже не нагадували про себе, якщо не рахувати агітаційних наметів по місту, роздачі брошур і зустрічей з виборцями, про які мало хто чув, але на підтримку яких, очевидно, і розраховують кандидати 25 жовтня.

Рейтинги

Є велика вірогідність, що чинний мер зможе перемогти уже в першому турі виборів. Група «Рейтинг» провела опитування 10-14 вересня. Лідером указаний Володимир Буряк, якого готові підтримати 56,0% тих, хто визначився та має намір взяти участь у виборах. Показники інших кандидатів такі: за Віталія Тишечка – 10,7%, Володимира Кальцева (вказано як кандидата від ОПЗЖ) – 8,7%, Валерія Прозапаса – 7,6%, Віталіну Яковлеву (вказано кандидаткою Партії Шарія) – 5,8%. Рейтинг інших кандидатів – нижче 4%. Тих, хто не визначився, – близько 13%. Схожі показники дає й опитування Info Sapiens, проведене на замовлення видання «Дзеркало тижня».

Опитування проводили, коли офіційного переліку кандидатів ще не було. Як зазначалося, що ОПЗЖ та Партія Шарія так і не висунули кандидатів офіційно. Хто з інших кандидатів отримав вигоду від цього – покаже день виборів.

Розбіжності в двох опитуваннях є, коли справа дійшла до виборів у міськраду. «Рейтинг» показує лідерство партії Буряка (32,7% серед тих, хто визначився і має намір прийти на вибори». Партію «Слуга народу» підтримують 16,8%, ОПЗЖ – 13,5%, «Європейську солідарність» – 9,8%, партію Шарія – 7,5%, партію «Батьківщину» – 6,1%, «Перемогу Пальчевського» – 3,6%. Рейтинги інших політичних сил – нижче 3%. Не визначились із вибором – 12-13%.

 

Читайте також: Фальстарт при поділі округів, поліграф, адмінресурс. Виборча кампанія на Хмельниччині

 

За даними Info Sapiens лідерство утримує «Слуга народу» (22% від усіх опитаних), а партія Буряка ділить друге місце з ЄС та ОПЗЖ (мають по 12-13%).

Показники політичних сил на виборах до обласної ради вимірював тільки «Рейтинг». Лідерами є партії «Опозиційна платформа – За життя» та «Слуга народу», за які готові віддати голоси по 21,7% серед тих, хто визначився і має намір прийти на вибори. 17,4% готові підтримати партію Буряка, 7,9% – партію «Європейська солідарність», по 7,0%, – партію Шарія і партію «Батьківщина», 3,6% – партію «За майбутнє». Рейтинг інших сил – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – 16-17%. Не голосуватимуть – 7,4% респондентів.

Хоча судячи з опитувань, запоріжці серйозно налаштовані вибрати Буряка на другий термін, за останній місяць перед виборами вподобання могли змінитися під впливом різних факторів. Нинішні місцеві вибори мають свої особливості і значно відрізняються від минулорічних парламентських, де проголосували за людей, які зовсім не мали відношення до політики. Окрім того, невідомо яким чином нинішня пандемія COVID-19 уплине на явку виборців загалом. Зокрема ж, прихильники яких кандидатів дисциплінованіше прийдуть на виборчі дільниці. Ситуація з захворюваністю в місті погіршується. Зранку 23 жовтня стало відомо, що Запоріжжя опинилося у «помаранчевій» карантинній зоні.