Документальний фільм про нелегальний видобуток вугілля на закинутих шахтах в Донецькій області був зроблений спільними зусиллями української та естонської продюсерських компаній в 2010-році. Під час фестивалю Docudays UA "Шахта №8" мав брати участь у конкурсній програмі Docu/право. Однак за вимогою українського со-продюсера, кіностудії «Інтерфільм», фільм був заборонений до участі в конкурсі.
«Для оргкомітету Docudays UA, режисерки Маріанни Каат, а також для Естонського фільмофонду, який вклав у фільм значну суму коштів, заборона «Інтерфільму» показувати «Шахту №.8» на фестивалі була повною несподіванкою, це рішення українського партнера тим більш незрозуміле, що фільм продовжує завойовувати світ – у квітні його покажуть у конкурсній програмі Міжнародного фестивалю документального кіно «Міленіум» у Брюсселі», – йдеться у повідомленні на офіційному сайті фестивалю.
"Шахту № 8" вихідними було показано поза конкурсною програмою в столичному Будинку кіно, а також викладено в інтернет.
«Емоційно потужна історія боротьби за існування зосереджується на сім’ї Сіканових. Один з трьох дітей, 15-річний Юрій, онук колись впливового керівника радянського заводу, відкладає свої мрії задля того, щоб забезпечити майбутнє сестер. Єдиним способом це зробити виявляється ризикований та незаконний видобуток решток вугілля у колись заможному шахтарському місті України» – йдеться в анотації до фільму.
Нагадаємо, В Києві з 23-го по 29-го березня проходитить 9-й міжнародний кінофестиваль про права людини Docudays UA під девізом «Перемагай щодня!»