Алла Лазарева власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Філіп де Лара: “Віднедавна європейці почали краще усвідомлювати небезпеку, що походить від Росії”

Політика
1 Липня 2021, 17:34

Разом з ними під санкції потрапили три крайні ліві депутати: два ірландця та іспанець. “Причина санкцій — участь у замовних місіях, що мали на меті легітимізацію сфальшованих виборів, – прокоментував ситуацію для Тижня французький професор з політології Філіп де Лара. – Для французів йдеться про Крим та Казахстан, для ірландців з іспанцем — про Венесуелу та Еквадор. Покарання є легким: їм заборонено брати участь у місіях із спостереження за виборами до кінця 2021 року. Але головне — це публічність, що надається сумнівним діям Маріані та його колег. Давніше, інші депутати Європейського парламенту діставали попередження за подібні дії: йдеться, зокрема, про французького депутата від крайньої лівої партії “Нескорена Франція”, якою керує Жан-Люк Меланшон, та про представника Італії, наближеного до Сільвіо Берлусконі.”

 

На думку французького науковця, такі кроки “знаменують зміни в позиції Європейського Парламента, а також, будемо сподіватися — країн-членів. Насправді ж співпраця з авторитарними режимами, та зокрема — підтримка Кремля, окупація Криму, війна на Донбасі — це стара практика.” Філіп де Лара нагадує, що Тьєррі Маріані від початку війни багато разів навідувався до Криму. “У 2014 він був депутатом французького парламенту, – зазначає дослідник. – І хоч ці дії були незаконними, ніхто його через них офіційно не турбував. Упродовж останніх 20 років країни ЄС більш-менш заплющували очі на факти російського втручання: дезінформацію, вплив на вибори тощо. Навіть такі кричущі факти, як спроба отруїти Скрипалів у Великобританії наражалися на стриману реакцію, після якої знов поверталися до “звичного бізнесу” з Росією. Я вважаю, що віднедавна європейці почали краще усвідомлювати небезпеку, що походить від Росії, і внаслідок цього звертають більше уваги на провідників кремлівських інтересів у політичних колах країн-членів.”

 

Філіп де Лара наголосив, що Тьєррі Маріані регулярно працює в Росії та часто її відвідує. “За кожної нагоди він висловлюється на захист російської політики, зокрема — й під час отруєння та ув”язнення Олексія Навального, – нагадав французький політолог у розмові з Тижнем. – Однак він завжди користувався своєрідним політичним імунітетом.” Маріані тривалий час був депутатом від право-центристської партії в Національній Асамблеї Франції. Він навіть був міністром за Ніколя Саркозі. Нещодавно він став членом партії Марін Ле Пен — Національного Об”єднання. “Чи стане французька преса та громадська думка уважнішими та вимогливішими до тих осіб, що просувають інтереси Росії?” – задається питанням Філіп де Лара.