Фігурантами справ про шпигунство в Німеччині найчастіше стають громадяни Росії. Про це повідомляє у вівторок, 18 квітня, газета Mitteldeutsche Zeitung з посиланням на відповідь міністерства внутрішніх справ Німеччини на запит фракції Лівих в бундестазі.
Всього за останні 10 років в Німеччині було порушено 123 справи про шпигунство, 27 з них – щодо громадян Росії, 22 – Ірану, по 15 – по відношенню до турків і китайців. США за цим показником посідають шосте місце, слідуючи за Сирією. Фігурантами справ по статтях, пов'язаних зі шпигунством, в ФРН ставали восьмеро сирійців і семеро громадян Сполучених Штатів. На даний момент в Німеччині ведеться вісім справ щодо іноземних шпигунів.
З 2007 року в зв'язку зі шпигунством всього чотири агенти з Сирії були оголошені персонами нон грата в Німеччині. Розслідування не може бути розпочате щодо людини, яка має дипломатичний імунітет, вказують в МВС ФРН. Законодавчі заходи щодо дозволу на перебування в країні визначаються на рівні федеральних земель. Людина може бути вислана з країни в тому випадку, якщо вона засуджена до позбавлення волі як мінімум на один рік. Крім того, закон дозволяє не продовжувати порушнику тимчасову посвідку на проживання, пояснили в МВС Німеччини.
Нагадаємо, в квітні співробітники Поліції безпеки Естонії (КаПо) вперше затримали в країні громадянина Росії, який працював на військову розвідку.
Раніше у Польщі на чотири роки посадили юриста за шпигунство на користь Росії. У матеріалах стверджується, що чоловік був залучений в діяльність російської військової розвідки ГРУ.