Фігурант “справи Веджіє Кашка” Асан Чапух оформлює інвалідність – адвокат

29 Квітня 2019, 17:39

Засуджений у "справі Веджіє Кашка" кримськотатарський активіст Асан Чапух оформлює інвалідність. Про це у неділю, 28 квітня, повідомив його адвокат Айдер Азаматов у ході засідання громадського об'єднання "Кримська солідарність".

 

"Я недавно подав апеляційну скаргу на вирок Київського районного суду, який ми вважаємо абсурдним. Хотів ще розповісти про якийсь побутовий випадок з Асан аг'а. З огляду на те, що у нього були проблеми зі здоров'ям, Асан аг'а почав оформлювати інвалідність", – розповів Азаматов.

 

За словами адвоката, у СІЗО лікарська комісія відповіла Чапуху звинуваченнями, що він нібито оформляє інвалідність "тільки для того, щоб уникнути відповідальності".

 

"Коли я з ним спілкувався, він був дуже незадоволений цією ситуацією і сказав, що більше туди не ходитиме. Ми бачимо таку тенденцію, що навіть медичні працівники знають про його проблеми і показують свою антипатію щодо нього. Це погана тенденція. Я вважаю, що це не можна так залишати і також реагуватимемо на цю ситуацію", – заявив Азаматов.

 

Нагадаємо, підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд Сімферополя у середу, 17 квітня, виніс вирок фігурантам "справи Веджіє Кашка", обвинуваченим у вимаганні коштів. Кримськотатарського активіста засудили до 3,Як зазначається, Руслана Трубача, Бекіра Дегерменджі і Казима Аметова суд засудив до 3 років умовно, з випробувальним терміном 3 роки. Асану Чапуху суд призначив покарання у вигляді 3,5 років умовно, з випробувальним терміном 3 роки.