ФІФА призначила розслідування незаконного отримання Німеччиною права на проведення Чемпіонату світу 2006

17 Жовтня 2015, 17:57

ФІФА призначила внутрішній аудит для перевірки обвинувачень у рамках нового корупційного скандалу. Про це повідомив Євроспорт.

Раніше чотири функціонери ФІФА заявили про отримання від Німеччини хабарів за надання їй права провести Чемпіонат світу з футболу у 2006 році.

Представник ФІФА заявив, що достовірність заяв перевірять під час незалежного внутрішнього розслідування під керівництвом голови юридичного департаменту організації із залученням зовнішніх консультатнтів.

У п'ятницю Німецький футбольний союз (DFB) повідомив, що не знайшов доказів підкупу голосів.

Також аудит DFB виявив, що сума в розмірі 6,7 млн євро, яку організаційний комітет ЧС-2006 перевів у ФІФА на культурну програму організації, могла бути витрачена не за призначенням.

Нагадаємо, у травні в Цюриху через підозру у корупції заарештували низку посадовців ФІФА. Основою для розслідування став запит американського ФБР, в якому йшлося про «нестримну, системну і глибоко укорінену» корупцію в футбольній організації.

У вересні голова організації Зепп Блаттер знову опинився в центрі корупційного скандалу: за зниженою ціною продав право на трансляцію ЧС 2010 та 2014 років, заробивши на цьому £11 млн. У жовтні 2015 Блаттера відсторонили.

Президент Росії Владімір Путін звинуватив Сполучені Штати Америки у втручанні в справи ФІФА і намаганні перешкодити переобранню Зеппа Блаттера  президентом ФІФА.