Фестиваль ручного друку та шведсько-української поезії. Найголовніші культурні події тижня

Культура
3 Червня 2019, 15:27

4 червня у Львові у Львівському історичному музеї розпочинає свою роботу виставка "Львів: подорож у середні віки".

 

Виставка побудована на матеріалах археологічних розкопок, які проводили на теренах Львова у 1999—2013 роках працівники Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України. Вони походять з 32 об’єктів археологічних досліджень, проведених в історичній частині Львова. До уваги відвідувачів — понад 500 артефактів. Найдавніші знахідки датують слов’янським, за висловлюванням істориків — "дописемним", часом, тобто VІІІ—ІХ ст.

 

Слід зауважити, що частину цих пам’яток 2011 року виставляли у Львівському історичному музеї у виставковій залі Палаццо Бандінеллі. У 2016—2018 роках у багатьох містах Польщі: Кракові, Вроцлаві, Любліні, Варшаві, Познані, Біскупіні побувала виставка „Врятовані скарби підземного Львова“, яка представляла дослідження "Рятівної археологічної служби". У Львові в такій кількості артефактів діяльність цієї Інституції репрезентовано вперше.

 

Серед унікальних знахідок — енколпіони ХІІ—ХІІІ ст. — хрести-релікварії, куди вкладали мощі святих; кахля ХV—ХVІ ст., орнаментована рельєфним геральдичним зображенням, де три стилізовані герби — Львова, Великого князівства Литовського та Польщі — об’єднані в один сюжет. Експонується срібна таця ХV—ХVІ ст.з найдавнішим, відомим історикам, гербом Львова на металі.

 

Читайте такожСем Гарді: "Доволі часто торгівля творами мистецтва є хорошим прикриттям для розвідувальної діяльності"

 

Водночас більшість репрезентованих артефактів є речами щоденного вжитку львів’ян, які жили в різні історичні епохи.

 

Крім того, доповнюють виставку і допомагають перенестись у глибину віків графічні твори митців ХVІІІ—ХІХ ст. із фондів Львівського історичного музею.

 

6 червня у Києві у Центральному будинку художника стартує VIII Всеукраїнська трієнале "Живопис 2019", головною ідеєю якої є репрезентувати найпомітніші й найцікавіші роботи українських художників за останні 3 роки.

 

 

"У вас буде унікальна можливість в одному виставковому просторі ознайомитися з класичним живописом, імпресіонічними варіаціями, сучасними символіко-образними пошуками, абстрактними та експресивними рішеннями українських митців", – йдеться в описі події.
 

Виставка експонуватиметься з 6 по 30 червня 2019 року.

 

Читайте такожВиставка від творця "Чужого" і музичний фестиваль ODESSA CLASSICS. Найважливіші культурні події тижня

 

7 червня у Полтаві розпочинається II Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava, головним завданням якого є мистецьке осмислення Полтавської битви 1709 року, що мала колосальне значення в історії України, Швеції та всієї Європи. Відтак, фестиваль збере у Полтаві письменників, перекладачів, музикантів, акторів із України і Швеції.

 

"Meridian Poltava – фестиваль сучасної шведсько-української поезії. Це триденна культурологічна прогулянка Полтавою, Решетилівкою та полем Полтавської битви із зупинками в місцях, які репрезентують регіон, для поетичних читань та перформенсів", – йдеться в анонсі.

 

 

Протягом трьох днів полтавці та гості міста зможуть відвідати заходи за участю таких іноземних гостей: поета і перекладача Лассе Сьодерберґа (Швеція), письменниці й редакторки Марі Тонкін (Швеція), поета, літературного критика Петтера Ліндґрена (Швеція), поета, перекладача Ґуннара Гардінґа (Швеція), поетки Анґели Ґарсії (Швеція), політолога Пітера Залмаєва (США-Україна), письменника і радіожурналіста Ігоря Померанцева (Великобританія-Україна).

 

Українську сучасну культуру представлять акторка театру та кіно Ада Роговцева, композиторка Вікторія Польова, український поет і видавець Іван Малкович, письменники Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Катерина Калитко, Сергій Осока, Володимир Рафєєнко, Артем Чех, Олександр Бойченко, Олена Андрейчикова, поет і музикант Олег Каданов.

 

Читайте такожБоротьба «нутра» з постдокументом. Про український театр і критику поза столицею

 

Як зазначається, у творчому вечорі Ади Роговцевої також братиме участь акторка та режисерка Катерина Степанкова, музикант Володимир Маляренко. Свою музичну програму "Готланд. Послання острову" Вікторія Польова виконуватиме разом із Назгуль Шукаєвою (вокал), Андрієм Павловим (скрипка), Артемом Полуденним (віолончель), Юрієм Немировським (кларнет), Ігорем Єрмаком (флейта), Олегом Пахомовим (маримба). Літературний вечір Олени Андрейчикової проходитиме під музичний супровід Світлани Дудяк. Учасники гурту "Лінія Маннергейма" – Сергій Жадан, Євген Турчинов, Олег Каданов – виступатимуть на відкритій сцені Театральної площі.

 

Окремо заплановані виїзні читання у Решетилівці. Вхід на всі заходи в рамках фестивалю – вільний.

 

Фестиваль триватиме до 9 червня.

 

7 червня у Києві на території Центру української культури та мистецтва відкривається II Міжнародний фестиваль акварельної мініатюри Miniwatercolor Kyiv. 

 

Цьогоріч  увазі відвідувачів буде представлена експозиція робіт від більш ніж 150 учасників з 22 країн світу. Це художники-акварелісти з України, Білорусі, Чеської республіки, Німеччини, Єгипту, Італії, Латвії, Молдови, Словаччини, Угорщини, Іспанії, Бангладеш, США та Канади, Грузії, Індії, Ісландії, Люксембургу, Мексики, Перу, Непалу, Польщі, Румунії, Португалії, Таїланду та Туреччини.

 

"У програмі фестивалю – демо- і майстер-класи досвідчених майстрів акварелі. Це обмін досвідом і можливість професійного спілкування. Запрошуємо всіх бажаючих разом із учасниками фестивалю взяти участь у творчих пленерах, що пройдуть в живописних куточках Києва", – зазначають організатори.

 

Фестиваль триватиме до 24 червня.

 

8 та 9 червня у Києві пройде 7 Міжнародний музичний фестиваль оперети, опери та мюзиклу "О-Фест". 

 

 

У рамках фестивалю на сцені Національної оперети України, на Співочому полі та в літньому театрі Бучанського парку відбуватимуться міжнародні гала-концерти, численні театрально-музичні шоу, гратимуть оркестри, артисти представлятимуть арт-перформанси, відбудуться майстер-класи, ворк-шопи, галереї, дитячі квести.

 

 

 

"Щороку на "О-Фест" приїжджають провідні артисти з багатьох країн світу. За шість років учасниками фестивалю стали співаки, музиканти, танцюристи, художники, майстри образотворчого мистецтва, театральні діячі та діячі культури, провідні виконавці і талановиті початківці різних мистецьких галузей із Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Грузії, Казахстану, Канади, Китаю, Литви, Молдови, Польщі, Румунії, Словаччини, США, Чехії, України, Фінляндії, ін. країн", – нагадують організатори фесту.

 

Читайте такожНерви і пальми. Яка атмосфера була на 72-му Каннському кінофестивалі

 

8-9 червня у Києві у просторі MetaCulture відбудеться ПРИНТ ФЕСТ 4/100 — щорічний фестиваль ручного друку, основна мета якого – популяризація сучасної друкованої графіки в Україні та розвиток спільноти принтмейкерів.

 

 

Огранізатори події наголошуть, що принт об’єднує абсолютно різних людей, які працюють з візуальною культурою: станкових графіків, дизайнерів, архітекторів, вуличних художників, зіноробів та інших.

 

"Принт Фест проходитиме уже вчетверте, і за цей час кількість художників і художниць, які працюють з літографією, шовкографією, ліногравюрою, офортом й іншими техніками естампа зростає. І фестиваль зростає разом з ними", – повідомляється в анонсі заходу.

 

У рамках фестивалю паралельно проходитимуть навчальна та виставкова програми.