«Не думаю, що цей закон принесе якусь революцію, зробить переворот у плані боротьби з корупцією», – заявив Фесенко. «Боротьба з корупцією має бути системною і це не лише реалізація цього закону», – додав експерт.
Фесенко вважає, що зараз не варто робити якихось прогнозів, однак «підводних каменів у цьому законі може бути дуже багато».
При цьому експерт назвав кілька потенційних ризиків нового закону. «По-перше, ми знаємо багато прикладів, коли норми закону, навіть пряма норма Конституції не тільки не виконується, а відверто порушується», – зазначив він.
По-друге, багато залежить від того, як будуть діяти окремі норми, зокрема пов’язані із декларуванням членів родин. «Навіть вчора я чув запитання до одного з парламентарів як слід трактувати норми закону щодо членів родин. Адже тут можуть бути розбіжності: хто має декларувати, по яких родичах треба декларувати», – зазначив Фесенко.
«Крім того, звичайно, як тільки хоча б частково цей закон запрацює, почнуть шукати схеми ухилення від деяких норм», – додав він.
Фесенко не впевнений, що новий закон працюватиме в повному обсязі. «У мене є серйозні побоювання, що він в повному обсязі працювати не буде – як наслідок того, що там багато складних процедурних моментів, і просто найбільш серйозні норми закону можуть ігноруватися», – заявив він.
На думку політлога, міжнародні організації можуть позитивно оцінити сам факт ухвалення антикорупційного закону. Тому що він містить у собі багато з того, що розроблялося за рекомендацією міжнародних організацій. Багато цих побажань і рекомендацій міжнародних організацій враховані в цьому законі.
Нагадаємо, 7 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні».