Про це повідомив заступник голови Державного агентства земельних ресурсів Микола Калюжний під час круглого столу.
За його словами, згідно з нинішньою редакцією закону, існує три набувача ділянки сільгосппризначення — держава, фермерські господарства або громадяни України.
Калюжний відзначив, що у доопрацьованій версії є два варіанти — або виключити фермерські господарства взагалі зі списку покупців сільгоспземлі, або залишити ті господарства, які були створені до 1 січня 2011 року.
«Швидше за все, не буде фермерських господарств взагалі», — додав він.
Калюжний відзначив, що після внесення змін до закону про фермерські господарства, вони почали розмножуватися як гриби заради того, щоб скуповувати землі.
Окрім того, серед запропонованих змін до закону — обмежити максимальну площу орендованих сільгоспземель на території районів.
«Є пропозиції обмежити площу орендованих земель максимум 5 тис. га на території одного району. На мій погляд, це маленька площа. Сьогодні великі землекористувачі володіють земельними ділянками по 5-7, до 10 тис. га. Я думаю, що ця норма буде збільшена … Я думаю, що вона буде не менше 10 тис. га», — сказав він.
Також до закону планується внести зміни, які зменшують максимальну площу земельних ділянок сільгосппризначення для продажу з існуючих 2,1 тис. га до 100-500 га.
Калюжний уточнив, що відомство буде наполягати на прив'язці максимальної площі землі до агрокліматичних зон.
У свою чергу, голова Держземагенства Сергій Тимченко озвучив пропозиції фермерів, які хочуть, щоб запланований до створення Державний земельний банк видавав довгострокові кредити аграріям не більше ніж під 8% річних під заставу землі або довгострокової оренди.
Нагадаємо, 18 листопада Верховна Рада України вирішила доопрацювати урядовий законопроект про ринок земель.
Як відомо, 22 грудня 2009 року Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2012 року. Продовження мораторію було викликане відсутністю законів про Державний земельний кадастр і про ринок землі.
7 липня 2011 року Рада прийняла закон "Про державний земельний кадастр".
Кабінет Міністрів передав проект закону про ринок земель до Верховної Ради у червні.