Фейки від російських ЗМІ: «Безкоштовне» вугілля для невдячних братів і нова назва для «хунти»

30 Грудня 2014, 15:52

«Безкоштовне» вугілля з РФ

27 грудня у ЗМІ з посиланням на прес-службу Мінрегіонбуду України повідомили, що президент Росії Владімір Путін ухвалив рішення постачати вугілля до України без передплати та в об’ємі 50 тис. т на добу.

Згодом на сайті Мінрегіонбуду спростували інформацію. Варто зауважити, що Мінрегіонбуд не оперує діяльністю українських енергетичних компаній, які є споживачами та підписантами вугільних контрактів.

«Очевидно, що сайт Мінрегіону зламали невідомі. Прес-служба міністерства не публікувала такої інформації ні від свого імені, ні від імені інших прес-служб та осіб. Ми звертаємося до засобів масової інформації не використовувати це фейкове повідомлення на своїх інформаційних ресурсах», – заявила Надія Петруняк того ж дня, керівник відділу взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Мінрегіонбуду.

Однак спростування інформації у російських ЗМІ не дали. Натомість тижневі випуски новин на центральних російських каналах підготували фейкові репортажі та рейкову аналітику.

«Ешелони пішли, – заявив на початку випуску «Вєстєй нєдєлі» Дмітрій Кісєльов, – Об’єми до 1 млн т вугілля на місяць, а постачання поки йдуть без передоплати… під «чесне слово».

«Можливо хтось скаже, що чесне українське слово – оксюморон, але факт є фактом – Росія знову рятує Україну. Вугілля від нас і постачання електроенергії за внутрішніми російськими цінами – теж. Рішення Путіна на благо українського братського народу», – додав телеведучий.

Водночас нагадаємо, за інформацією компаній «Центренерго» та ДТЕК, які придбали вугілля з Росії ще у листопаді, станом на 11-12 грудня законтрактоване компаніями вугілля з РФ не надходило. За інформацією ДТЕК Ріната Ахметова станом на 12 грудня графік запланованих на грудень постачань вугілля з Кузбасу не виконується

Вугілля законтрактоване компаніями після 21 листопада, за інформацією Міненерговугілля, вже тоді стояло на кордоні, а «допомога Путіна братському народу» є надсиланням в Україну вже придбаного нами вугілля за ринковими цінами.

дивіться з 11:00

«Не той літак»

Газета «Комсомольская правда» 22 грудня вийшла із «сенсаційним інтерв’ю «секретного свидетеля», який стверджує, що малайзійський Боїнг над Донецьком збив український винищувач Су-25.

Журналісти «Комсомолки» провели дійсно велике і кропітке як для сучасної російської журналістики розслідування, зокрема «перевірили документи» та встановили, що він («свідок» – Ред.) «не актор».

«Покази («свідка» – Ред.) знімають усі звинувачення з ополчення і Росії. І пояснюють загадкову поведінку західних експертів», – пишуть у російській газеті.

Отже, сам «свідок», якого називають «Олександр», але це звісно ж не справжнє ім'я, оскільки у випадку розкриття йому загрожує помста в Україні, стверджує, що у день катастрофи Боїнга перебував у аеропорту селища Авіаторське у Дніпропетровській області.

За його словами, 17 липня на літак Су-25 , який здійснював бойовий виліт (за словами «свідка» українські літаки постійно бомбили Донецьк та Луганськ) окрім звичного озброєння для бомбардувань почепили дві ракети Р-60 класу «повітря-повітря». Тоді на виліт відправили три літаки, але повернувся тільки один. Пілот літака Волошин, за словами «свідка» був переляканий на сказав «не той літак». Російські розслідувані не уточнили у «свідка», який літак був «той» та хто і де нібито збив два інші українські Су-25 того дня.

Різницю висот у 3 тис. м, на яких літають Су-25 та Боїнг "свідок" пояснив тим, що винищувач збив пасажирський лайнер "задерши ніс догори".

Також «Свідок» про використання заборонених боєприпасів та інші речі, яких вистачило, щоб офіційний слідчий орган Росії СКРФ на базі інтерв'ю невідомої особи відкрив за цими фактами кримінальну справу.

"Свідок" і тріо "розслідувачів"

«Каратєлі» розстріляли старенького, який не кричав «Слава Україні!»

Вчергове відзначився цікавими «новинами» про хунту телеканал «Россія-1» та прогрма «Воскрєсний вєчєр с Владіміром Соловйовим».

Під час ефіру колишня депутат Донецької облради від КПУ Ірина Попова повідала про чергові «звірства карателів» на Донбасі.

Отже, Старобешівський район Донецької області, село Глінка, кордон з Росії. У селі знищено пам’ятник радянським воїнам-визволителям (Попова не уточнила, чи знищувала монумент саме «хунта»). Пенсіонер бере інструменти та самостійно йде ремонтувати його, але на блокпосту його зупинили «карателі».

За словами екс-депутатки, військові змусили старенького кричати «Слава Україні!», а коли той відмовився, то почали катувати.

«Його били так, що патологоанатом показував відбитки армійських черевиків. Ставили на коліна, – заявила Попова, яка очевидно спостерігала за «звірствами» на місці подій.

«Він відмовлявся і йому прострелили ноги. Добивали трьома пострілами в груди», – завершила депутат.

Український уряд – «етнічна химера»

Відомий російський пропагандист Дмітрій «радіоактивний попіл» Кісєльов вирішив урізноманітнити програми та познайомити своїх глядачів з творчістю російського історика та мислителя Льва Гумільова.

«Уряд України – це, в термінах Л.Н. Гумільова, етнічна химера, всередині якої зароджуються руйнівні антисистеми», – наголосив телеведучий.

Так він відреагував на запрошення іноземців на посади у держорганах України. В державі, мовляв, усе погано – іноземці в уряді, які спілкуються між собою російською – ознака хаосу, а націоналісти теж незадоволені, бо «не за те боролися».

Висновок відомий: все це зроблено тільки для того, щоб зашкодити Росії.

«Навіть російськомовний уряд у Києві будується американцями як антиросійський проект, хоча я впевнений, що у глибині будь-який антиросійський проект завжди і антиукраїнський», – вважає Кісєльов.