«Суд послуговується силою закону і підпорядковується закону, а не відображає ті чи інші політичні чи економічні інтереси. Українське правосуддя страждає на залежність від політичної або економічної кон’юнктури, що робить його несправедливим. Лише позбувшись залежності від політики, корупції, українське правосуддя зможе працювати справедливо, об’єктивно, чесно, послуговуючись інтересами усього суспільства», – наголосив суддя Брайєр.
Федеральний суддя також зазначив, що розбудова незалежної судової системи неможлива без участі у процесі реформ представників влади, опозиції, громадськості.
«Реформування українського суду має врахувати тенденції розвитку держави та процеси глобалізації», – наголосив він.
Як повідомлялось, Велика Британія називає звільнення з-під арешту лідерів опозиції обов'язковою умовою підписання угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.
Нагадаємо, з 5 серпня 2011 року під арештом перебуває колишній прем'єр-міністр, лідер партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко, з 26 грудня 2010 року – її соратник, лідер громадського руху «Народна Самооборона», колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.
1 грудня у резолюції Європейський парламент закликав українську владу забезпечити реалізацію прав екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та інших опозиційних лідерів брати участь у політичному процесі, в тому числі і в майбутніх виборах.
Крім цього, США і ЄС закликали владу України дотримуватися зобов'язань у сфері судочинства, а також дозволити лідерам опозиції взяти участь у виборах наступного року.
Конференція «Стратегічне планування у судовій гілці влади» працює у Києві 6 – 7 грудня, його організатори – Рада суддів України, Верховний суд України та Агентство США з міжнародного розвитку.