ФДМУ продав «Азот» втричі дешевше, ніж він коштує

1 Грудня 2010, 09:43

Угода Фонду держмайна відбулася 17 листопада з дочірньою структурою IBE Trade Corp.- компанією Worldwide Chemical Llc, яка купила 40% акцій ЗАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» за 276,5 млн грн (близько $35 млн). Про це повідомило джерело, знайоме з деталями угоди.


При цьому, Worldwide Chemical, як власник 60% «Азоту», скористався правом першочергового викупу акцій.


Ціна продажу виявилася на 34,4% нижче за номінальну вартість держпакету, яка станом на 14 липня поточного року, коли ФДМУ вніс його до списку об’єктів, що підлягають продажу в 2010 році, становила 422,68 млн грн.


У прес-службі ФДМ цю інформацію не підтвердили, але і не спростували. Прес-секретар IBE Trade Corp. Євген Халецький відмовився від коментарів.


ЗАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» – четвертий за обсягами виробник азотних міндобрив в Україні. Товариство було створене в 2004 році ФДМ і Worldwide Chemical. Фонд вніс в ЗАТ основні активи сєверодонецького держпідприємства з виробництва азотних міндобрив в обмін на 40% акцій, а інвестор зобов’язався внести $120 млн за 60% акцій.
За даними учасників ринку, співвласниками IBE Trade Corp. є підприємець Алекс Ровт (у 2008 році увійшов до списку 400 мільярдерів за версією журналу Forbes), народний депутат від Партії регіонів Олексій Кунченко і бізнесмен Микола Ольшанський.


До кінця року ФДМ має намір реалізувати ще один держпакет у компанії, де приватні співвласники мають першочергове право викупу, – 61,58% ПрАТ «Міжнародні авіалінії України».