ФБР відновило розслідування щодо Клінтон через появу нових обставин

28 Жовтня 2016, 22:21

Федеральне бюро розслідувань повернулося до розслідування справи щодо користування Гілларі Клінтон неслужбовим поштовим сервером під час перебування на посту держсекретаря. Про це йдеться в листі директора ФБР Джеймса Комі восьми керівникам комітетів Конгресу США.

"У зв'язку з обставинами, що не стосуються справи, ФБР стало відомо про існування листів, які, можливо, мають відношення до розслідування (справи листування Клінтон – ред.)", – цитує Джеймса Комі CNN.

Він зауважив, що отримав цю інформацію у четвер від слідчо-оперативної групи.

"Я погодився, що ФБР має вжити відповідні слідчі дії, щоб дозволити слідству розглянути ці листи з метою визначення, чи містять вони секретну інформацію, а також оцінити їх значення для нашого розслідування", – написав глава ФБР.

Наразі, за його словами, поки не можна оцінити, який вплив матимуть нові обставини на хід справи.

Кілька місяців тому директор ФБР Джеймс Комі заявив, що "справа Клінтон" не містить ознак злочину, який передбачає судове переслідування. Під час слухань у Конгресі з цього питання він зауважив, що Клінтон була "украй необачною", коли користувалася недержавним сервером у службових цілях. Водночас він підкреслив, що слідчі не знайшли доказів того, що Клінтон свідомо порушувала закон, через що ФБР і винесло рекомендацію не порушувати справу проти колишнього держсекретаря.

Скандал навколо використання Гілларі Клінтон приватного поштового серверу в службових цілях тягнеться з початку її президентської кампанії, ставши основним аргументом проти неї з боку республіканських суперників у боротьбі за першу посаду в США.

Як повідомлялося, 26 липня делегати Загальнонаціональної конвенції Демократичної партії США, що триває у Філадельфії, офіційно затвердили екс-держсекретаря і колишню першу леді США Гілларі Клінтон єдиним партійним кандидатом на подальших виборах президента країни.

Нагадаємо, 20 липня республіканська партія офіційно висунула кандидатом у президенти США мільярдера Дональда Трампа. Вже 22 липня Трамп підтвердив, що готовий балотуватися в президенти.