Фармакологічні компанії «випадково» проігнорували усі тендери МОЗ

2 Вересня 2011, 09:57

Як нагадав автор, влітку стало відомо, що у медичних установах запасів життєво важливих  ліків залишилось на кілька днів/тижнів. 

«Дослідження у «Віснику державних закупівель» довели, що міністерство щось намагалося зробити, принаймні оголосило торги. Однак з’ясувалося, що в тендерах ніхто не бажає брати участь. Як за помахом чарівної палички, увесь цей нібито подрібнений ринок одностайно вирішив ігнорувати запрошення МОЗ. Хоча йдеться про дуже великий бюджет у розмірі понад мільярд гривень на рік», – пише автор, зазначаючи, що ніхто не озвучив у чиїх руках була «та чарівна паличка».

До цього, за даними Ніколова, ходили легенди про розмір «фінансових обтяжень, які мали закласти постачальники медикаментів для держави у свої чорні каси для задоволення потреб декого з помічників міністра».

В результаті втрутився президент, рейтинг якого напряму залежить від стану медицини. Попереднього міністра охорони здоров’я Іллю Ємця звільнили і призначили медичного працівника з Донецької області Олександра Аніщенка, за якого змінилися пріоритети у постачальниках.

«Ганза» Петра Багрія таки отримала підряди, але за обсягами закупівель вони були непорівнянними з торішніми показниками. У 2010-му це угруповання виграло конкурси на постачання ліків і медичного обладнання на суму 564 млн грн, ставши беззаперечним лідером хіт-параду державних постачальників», – пише Ніколов.

Разом із тим Аніщенко, за даними автори, вивів на перші позиції інші компанії. Щоправда, при цьому було використано заборонені законом прийоми.

«Наприклад, у тендері на закупівлю вакцин МОЗ обирало між двома ціновими пропозиціями: 101 млн і 108 млн грн, які надали фірми «НВЦ Біоніка» і «Фармекс Груп», що мають спільне коріння власників», – повідомляє Ніколов.

Один із великих гравців фармацевтичного ринку в розмові з Тижнем зауважив, що це свідчить про перерозподіл тендерних потоків МОЗ зі структур Багрія на групу ще одного «сірого кардинала» цього ринку Бориса Литовського. Однак про перетворення тенденції на сталий розклад можна буде говорити, коли держава проведе тендерів хоча б на мільярд.

Детальніше про перерозподіл держзакупівель медичних препаратів читайте у № 36 Тижня.

читати ще