Зікора Антон журналіст

«Фанера» замість сексу

ut.net.ua
18 Січня 2008, 00:00

  

 

 

 

 

Повідомлення про те, що Борис Шиянов обіймає посаду генерального директора аудіотекс-компанії ТОВ «WPI-Україна» з’явилася в ЗМІ одразу після звістки про те, що він став Борис Шияновнародним депутатом. Шиянов прийшов у Верховну Раду за списками БЮТу після того, як кілька представників цього блоку отримали міністерські портфелі. «Сфера бізнесу компанії Шиянова – надання споживачам «інтерактивних телефонних послуг», тобто, простіше, вона одна із провайдерів на ринку послуг «8-900…». За даним журналу «Новий маркетинг», назви проектів «WPI-Україна»: «Нудьгуєш? Зателефонуй!», «Гарячі фантазії» – чітко конкретизують, чим саме заробляє на життя Шиянов», – писав «Главред». І це повідомлення миттєво було розтиражовано багатьма ЗМІ.

 
Тиждень неймовірно зрадів, що в новому Парламенті з’явилися люди, які приносять таку неоцінну користь суспільству. 25 грудня, щойно Борис Шиянов отримав депутатське посвідчення в ЦВК, я підійшов до новоспеченого народного обранця, привітав, й попросив розповісти детальніше про його до парламентську діяльність. Але мене очікувало розчарування:
 
– Секс по телефону? Це повна нісенітниця, – сказав Шиянов. – Чорний піар передвиборчий.
 
– Але як це може бути піаром передвиборчим, якщо повідомлення пролунали вже після виборів? Та й який сенс, ви ж не за мажоритарним округом обиралися?
 
– Я знайомий із цими заявами. І спілкувався з службою безпеки своєї структури. Усе це безглуздо.
 
– Але розкажіть тоді що робить ваша структура «WPI-Україна»?
 
– Я взагалі не є директором «WPI-Україна», ні її засновником. І не був ніколи. До «WPI-Україна» не маю жодного відношення. Якщо ви і проведете журналістське розслідування, то зможете в цьому переконатися.
 
Непрацюючий гендиректор
 
Щоб позбавитися сумнівів, Тиждень почав розслідування. Спочатку на сайті ЦВК знайшлася інформація, що Шиянов Борис Анатолійович, «член партії всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», включений у виборчий список «Блоку Юлії Тимошенко», тимчасово не працює». А ось на сайті Верховної Ради в розділі «народних депутатів України» зазначено, що Шиянов – генеральний директор ТОВ «WРІ Україна».
 
Таке різночитання ми пояснили скромністю новоспеченого депутата: в Україні чимало діячів, які тільки плюнуть, – й одразу вимагають собі ставити пам’ятники. Шиянов не з таких, думали ми, він забезпечує людей робочими місцями, допомагає скинути напруження у суспільстві наданням телефоних секс-послуг багатеньким онаністам, і робіть це мовчки.
 
Отож, ми почали відшукувати фірму «WPI Україна». На сайті Прогресивної соціалістичної партії виявили лист-звернення родини Цекових із села Новоданилівка Запорізької області, адресований Наталії Вітренко, тоді ще депутату ВР. Виявилося, що у червні 2002 року цим жителям Новоданилівки прийшов рахунок за надання телефонних послуг, якими ніхто із родини Цекових не користувався, але відношення мала «WPI Україна». «Про існування такої служби, як «WPI Україна» чи ТОВ «WPI Україна», що надає телефонним абонентам «живе спілкування» і «романтичні історії», ми не підозрювали до пред’явлення рахунків», – писали постраждалі пенсіонери. Внаслідок заборгованості Цековим відключили телефон. «Лише з нашого села три сім’ї постраждали, а, по району ще кілька», – писали Цекови Наталії Михайлівні. Вітренко зробила депутатський запит прокурору Запорізькій області. Що було потім, невідомо.
 
Ще один телефонний скандал
 
По базі даних придбаній на Петрівці ми «пробили» підприємство «WPI Україна». Виявилося, таке існувало у період із кінця 1997 по 2002 рік. У 2002, через місяць після того, як новоданилівцям прийшов величенький рахунок, «WPI Україна», підприємство зі 100-відсотковим іноземним капіталом, було ліквідовано. І дивно, що воно «виплило» фактично через 5 років на сайті Верховної Ради. Менш дивним було інше: керівником «WPI Україна» в нашій базі зазначено Ольгу Філіппову, члена Національної комісії із питань регулювання зв’язку України.
 
Нещодавно ім’я Філіппової було звучало в зв’язку зі скандалом навколо фірми «Українські новітні телекомунікації», в якій працювала дружина Юрія Луценка Ірина. Журналісти закидали колишньому (перепрошую, вже нинішньому!) голові МВС лобіювання інтересів цієї фірми, за допомогою якої міністр Луценко хотів забезпечити мобільним зв’язком всю міліцію. «У Парламенті четвертого скликання Луценко очолював підкомітет Верховної Ради зі зв’язку. Його помічниця часів депутатства Філіппова за протекцією Луценка стала членом Нацкомісії із регулювання зв’язку… Фірма, де працювала дружина Луценка, без конкурсу отримала ліцензію до 2021 року», – писав кореспондент «Української правди» Сергій Лещенко.
 
Тиждень звернувся до прес-служби Національної комісії із питань регулювання зв’язку України з проханням надати інформацію про «WPI Україна». Чи дійсно Шиянов є її генеральним директором, чи функціонує взагалі така фірма, чи причетні до неї працівники Національної комісії із питань регулювання зв’язку України, зокрема Ольга Філіпова? Не минуло й 2 години, як ми отримали на всі наші питання відповіді «Ні». Керівник прес-служби Микола Рєпін сказав, що «WPI Україна» навіть не отримувала в Комісії ліцензій. Взагалі-то нічого дивного в цьому немає: колеги-журналісти з «УП» також не одразу розшукали фірму дружини Луценка.
 
Гарячий запис
 
Щоб хоч якось прояснити ситуацію, я зателефонував на один із номерів, що починається з 8-900. Оголошення, знайдене в Інтернеті, обіцяло найпалкіший секс: «Я починаю – ти кінчаєш!» – обіцяли аудіо-повії. Я набрав заповітний номер і почув таке: «Хочете вибрати дівчину, натисніть «1», хочете почути сексуальну дівчину, натисніть «2», для переходу до наступної дівчини натисніть «*». Я тицьнув на одну із запропонованих кнопок. «Я струнка, як лань, і владна, як жриця, страшенно ніжна, пристрасна дівиця. Я запальна, мов сонце спекотного дня. Ну, зателефонуй же Анічці. Кохання ковток випий», – у слухавці чувся голос студентки-відмінниці в запису. «Натисни «1»!», – раптово перервалася солодка «фанера». Натиснув. «Привіт! Твою пані звуть Анжела. Я обожнюю жорсткий секс. У моїх зелених очах – вогонь. Моє жагуче чорне волосся зібране у високий хвіст. На мені шкіряна сукня з глибоким вирізом на спині…» Стоп.
 
Я ще кілька разів перемикав кнопки, але звучали ті самі записи. Живого діалогу з роздяганням, зітханнями і апетитним описом інтимних місць не було. І тоді я зрозумів, чому депутат Шиянов гребує зізнатися у тому, що він причетний до надання секс-послуг телефоном. Ніякий це не секс, а так, «порнографія», в переносному значенні, природно. Сумно, звісно, але тішить одне: поки Тиждень проводив розслідування депутат Борис Шиянов став членом Комітету з питань транспорту й… зв’язку. Сподіваємося, ця обставина допоможе йому підвищити рівень секс-послуг телефоном до європейських стандартів.