Державний радник М’янми Аунг Сан Су Чжі яка є фактичним лідером країни, вперше прокоментувала гоніння та насилля етнічних меншин рохінджа. Ц е сталося під час телефонної розмови з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, повідомляє CNN.
«Ми дуже добре знаємо, що означає позбутися прав людини та демократичного захисту», – сказала Су Чжи.
Вона додала, що переконається у тому, що всі люди в країні мають право на захист своїх прав, а також, на політичний, соціальний та гуманітарний захист.
Су Чжи є лауреатом Нобелівської премії миру, має імідж захисника прав людини, тому відсутність коментарів у ситуації з масовими вбивствами, викликала критику на її адресу.
Після телефонної розмови Су Чжи з Ердоганом, прес-серетар прем’єр-міністра Туреччини заявив, що Турецьке агентство співпраці та координації (TIKA) доставить 1000 тонн допомоги до штату Ракхайн.
«Допомога буде доставлена в північні райони Ракхайна … сотням сімей, які були вимушені покинути свої будинки внаслідок нападів», – заявив речник прем’єр-міністра.
Раніше, 3 вересня військовий командувач М’янми заявив, що під час зіткнень між силами безпеки та представниками етнічної меншини рохінджа наприкінці серпня були вбиті приблизно 400 осіб, рохінджа кажуть про тисячі загиблих.
Нагадаємо, що чергова хвиля конфлікту сколихнула М’янму в жовтні 2016 року. Тоді невідомі бойовики напали на прикордонні пости, внаслідок чого було вбито дев'ятьох поліцейських. Після цього розпочалися переслідування мусульман-рохінджа з боку збройних сил та поліції М'янми.
Військове придушення рохінджа викликало критику з боку США (які заявили про можливі "злочини проти людства"), правозахисної групи "Міжнародна амністія", Державного департаменту США, уряду сусіднього з М'янмою Бангладешу і уряду Малайзії (куди втікали багато рохінджа). Де-факто глава уряду М'янми Аунг Сан Су Чжи особливо зазнає критики за своє мовчання щодо цього питання, а також за бездіяльність у контексті запобігання військовим зловживанням.
Зауважимо, що перші антимусульманські погроми в М'янмі почалися 4 червня 2012 року. 22 березня 2013 року в місті та трьох ближніх населених пунктах було введено надзвичайне становище після дводенних антимусульманських погромів, під час яких загинуло 43 людини, а 12 тисяч були вимушені втікати з міста, переважна більшість із них були мусульманами, спалили 1594 будинки.