Facebook вирішив передати Конгресу США дані про втручання РФ у вибори президента

22 Вересня 2017, 08:27

Засновник Facebook Марк Цукерберг заявив, що передасть Конгресу США дані про втручання Російської Федерації  у вибори президента. Про це Цукерберг 21 вересня заявив у своєму у відеозверненні Facebook.

Так, у соцмережі виявили активність створених Росією фейкових акаунтів для поширення політичної реклами під час президентських виборів президента США.

За словами засновника Facebook, фахівці соцмережі змогли розкрити активність РФ у соцмережі, а вся отримана інформація була скерована американському спецпрокурору.

"У світі завжди будуть погані, брехливі люди і ми не можемо запобігти втручанням в уряди усіх країн, але ми можемо зробити це складнішим, набагато складнішим. І це те, на чому ми збираємося сконцентруватися", – наголосив засновник Facebook.

При цьому Цукерберг зазначив, що його компанія активно співпрацює з американськими чиновниками і допомагає їм розслідувати втручання російської влади у вибори президента США за допомогою покупки політичної реклами в соцмережі.

"Ми також повідомили про це Конгрес, і я розпорядився, щоб наші фахівці відправили всю інформацію про цю рекламу також і до комітетів Конгресу", – додав Цукерберг, висловивши водночас сподівання, що уряд США оприлюднить ці дані після завершення розслідування російського втручання у вибори.

Цукерберг також запевнив, що він разом з командою продовжать розслідування активності користувачів у Facebook під час минулих виборів президента США.

"Ми можемо знайти ще більше доказів, і якщо це трапиться, ми продовжимо працювати з урядом. Ми розслідуємо втручання інших держав, включаючи угруповання з Росії та інших країн колишнього СРСР, щоб зрозуміти, як вони використали наші інструменти", – наголосив він.

Раніше у Facebook повідомили, що  за останні два роки близько 470 облікових записів у соцмережі, які ймовірно пов'язані з РФ, витратили 100 тис. доларів на тисячі оголошень в соцмережі, які рекламують соціальні і політичні повідомлення.

Нагадаємо, що центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.