Facebook почав позначати фейкові новини у стрічці

6 Березня 2017, 11:09

Соціальна мережа Facebook запустила функцію, за допомогою якої у стрічці новин користувачів позначатимуться фейкові новини, пише ReCode.

Зазначається, що такі записи видалятися не будуть, а отримають позначку Disputed ("суперечливе") із зазначенням сайтів, які не вважають правдивою викладену інформацію.

Зокрема, користувачі, які помітили недостовірний, на їхню думку, матеріал, клацають в одну з областей відповідного поста і позначають, що інформація здається їм підозрілою. Після цього новина перевіряється експертами спеціальних сайтів і компаній, що займаються перевірками фактів.

Якщо інформація викликає сумніви, то під час репосту під таким повідомленням у соцмережі відображатиметься значок червоного квадрата з трикутником і знаком оклику всередині. При бажанні користувач зможе перейти за посиланням і прочитати, чому та чи інша історія не відповідає істині.

Нагадаємо, Facebook заявив про боротьбу з фейковими новинами перед президентськими виборами у Франції. Схожу ініціативу Facebook запустив у січні у Німеччині.

У серпні 2016 року компанії Google, Facebook і Twitter заявили, що працюють над спільним проектом, метою якого є боротьба з пропагандою екстремізму.