Facebook оприлюднив приватні записи 14 млн користувачів

8 Червня 2018, 09:57

Приватні публікації 14 мільйонів користувачів Facebook стали доступними до публічного перегляду через збій. Про це повідомляє Associated Press у п'ятницю, 8 червня.

 

Помилка програмного забезпечення під час тестування нових функцій призвела до того, що нові дописи ставали загальнодоступними за замовчуванням, незалежно від попередніх налаштувань. За кілька днів від помилки постраждало більше 14 мільйонів користувачів. Збій стався 18 травня і тривав по 27 травня. Хоча компанія заявила, що виправила помилку 22 травня, вона не змогла змінити всі повідомлення до своїх початкових параметрів конфіденційності.

 

Нагадаємо, 3 червня стало відомо, що Facebook надавав доступ до особистих даних користувачів найбільшим виробникам смартфонів і інших електронних пристроїв. Експерти запевняють, що серед компаній, що отримали доступ до персональних даних користувачів соціальної мережі Facebook, були Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft і Samsung. При цьому наголошується, що виробники смартфонів отримували доступ до даних не тільки користувачів Facebook, але і їхніх друзів – навіть тих, хто відмовив Facebook у дозволі на обмін інформацією з третіми сторонами.

 

Раніше компанія Facebook повідомила, що призупинила роботу близько 200 додатків, які мали доступ до великої кількості даних користувачів. 

 

Як повідомлялося, 4 квітня у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

Крім того, 25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів.