Евелін Фаркас: У разі тиску щодо виконанням Мінських угод США непохитно стоятимуть на боці України

10 Березня 2016, 11:12

У разі обрання нового президента США Вашингтон надалі послідовно підтримуватиме   Україну. Таку думку в інтерв’ю «Тижню» висловила Евелін Фаркас — позаштатний науковий співробітник ініціативи «Майбутня Європа» Атлантичної ради США, екс-старший радник головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі.

«Не можу точно прогнозувати, що робитиме глава держави. Думаю, він справді дотримується зобов’язання боронити разом із Європою наші спільні цінності. І Сполучені Штати, як я вже сказала, послідовно підтримуватимуть Україну. Не буде жодних вагань стосовно реалізації мінських угод та нашої позиції в цьому питанні. Якщо існуватиме тиск, пов’язаний із виконанням Мінська, ми непохитно стоятимемо на боці України», — сказала вона.

Також, за словами Фаркас, якщо Україні вдасться провести необхідну економічну й антикорупційну роботу, союзники підтримуватимуть її ще дужче, і не тільки США, а й, що важливіше, країни Європи.

«Окрім того, ви подасте хороший приклад», — додала вона.

При цьому Фаркас висловила жаль з приводу того, що «дехто з наших європейських колег, які раніше активно виступали проти корупції і трансформували свої системи, були уражені путінізмом, цією альтернативною моделлю».

Біонота

Евелін Фаркас — позаштатний науковий співробітник ініціативи «Майбутня Європа» Атлантичної ради США. У 2010–2012 роках — старший радник головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі/командувача Європейського командування Збройних сил США в Європі, спеціальний радник міністра оборони Сполучених Штатів щодо саміту Альянсу. У 2012–2015-му — заступник помічника того ж таки міністра (сфери відповідальності: Росія, Чорноморський регіон, Балкани, Кавказ, контроль над традиційними озброєннями). Має ступені магістра та кандидата наук Школи права і дипломатії Флетчера.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»