Euronews: Бажання Хорватії перейти на євро радше політичне, ніж економічне

Світ
14 Вересня 2021, 19:30

Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, який також відповідає за роботу щодо поглиблення Економічного та Валютного союзу та посилення міжнародної ролі валюти євро, заявив про те, що ця балканська країна має відповідати усім критеріям, повідомляє видання Euronews.

"Я вдячний хорватській владі за її тверду політичну волю запровадити євро вже у 2023 році. І що, незважаючи на серйозні перешкоди та недоліки, від яких страждає країна, Європейська Комісія підтримає Хорватію у її зусиллях дотриматися терміну. Але цього можна досягти лише за умови, що Хорватія відповідатиме всім критеріям конвергенції».

Читайте також: Глибоке європейське занурення

Зазначається, що економіка Хорватії є лише 22 за величиною з-поміж 27 країн-членів ЄС, та в 55 разів меншою за економіку Німеччини. Даніель Грос, почесний директор аналітичного Центру досліджень європейської політики, в Брюсселі, каже, що йдеться радше про політичний, ніж економічний крок, адже економічно він не принесе Хорватії майже ніяких змін. Натомість перехід засвідчує, що євро є привабливою валютою і країни хочуть її вводити навіть за ускладнених умов.

Домінантним економічним сектором Хорватії є туризм, і вступ до єврозони надзвичайно вигідний для таких країн. Недавнє дослідження Хорватського національного банку свідчить, що підтримка переходу на євро серед населення зросла з 41% до 45% за останній рік.