EUobserver: Азербайджан пропонує ЄС постачати більше газу в обмін на особливий статус

Акценти
15 Листопада 2012, 11:57

«Голова провідної енергетичної фірми Азербайджану Socar Ровнаг Абдуллаєв на зустрічі в Брюсселі розповів дипломатам та чиновникам про збільшення поставок газу до ЄС.  

«Наш загальний експортний потенціал буде від 40 до 50 млрд. кубометрів до 2025 року, і більшість з цього буде призначено для європейського ринку», – зазначив він.

Такий обсяг становитиме 10%  від спожитого ЄС газу. Таким чином це може зменшити залежність від російського газу на східному фронті ЄС. Інший азербайджанський  експерт, який був присутнім на заході,  відмітив, що країни ЄС, які одержують газ від Газпрому як правило платять на 15% менше, якщо мають альтернативних постачальників.

Баку в наступному році буде вирішувати, скільки газу виділити для нового трубопроводу ЄС, який проходитиме через Туреччину та Австрію чи Італію…Але Азербайджан хоче більше, ніж гроші в обмін на газ», – пише видання.  

«Заступник міністра закордонних справ країни Араз Азімов, зазначив, що якщо Союз хоче газу, він повинен надати Азербайджану статус «стратегічного партнера», – особливий статус зарезервований для таких країн як Китай, Росія або США під час регулярних зустрічей на вищому рівні.

Наразі Азербайджан є частиною політики ЄС «Східне партнерство». Політика охоплює Вірменію, Білорусь, Грузію, Молдову та Україну і передбачає співпрацю щодо «угоди про асоціацію» і безвізового режиму «в довгостроковій перспективі», – відмічає EUobserver. 

«Чи потрібен мені такий підхід? Думаю ні… Прийшов час розробити стратегічні відносини», – сказав Азімов.

98