Естонія заявила про порушення повітряного простору країни військовим літаком РФ

28 Березня 2016, 18:02

Міністерство закордонних справ Естонії направило Росії ноту протесту через порушення літаком ЗС РФ повытряного простору Естонії. Про це заявили у прес-службі головного штабу Сил оборони Естонії.

Згідно з повідомленням, у понеділок, 28 березня, о 10:29 літак Збройних сил РФ Ан-26 увійшов без дозволу до повітряного простору Естонії в районі острова Вайндлоо (Vaindloo) і перебував там менше однієї хвилини.

Транспондер (засіб відстеження – Ред.) літака був увімкнений, а план польоту заздалегідь погоджено. Згідно з планом, літак повинен був пролітати в міжнародному повітряному просторі. У літака під час порушення повітряного простору не було радіоконтакту з диспетчерами у Естонії.

До МЗС Естонії у той же день запросили представника посольства РФ у країні і передали йому ноту протесту. За даними відомства, це другий в нинішньому році випадок порушення повітряного простору Естонії російським літаком. У 2015 році літаки ВС РФ порушували повітряний простір Естонії три рази, у 2014 році – вісім разів, в основному в районі острова Вайндлоо у Фінській затоці.

Нагадаємо, на початку березня Франція підняла винищувачі, щоб перехопити російські бомбардувальники над Ла-Маншем.