Естонія вручить ноту Україні через внесення країни до списку офшорів

31 Січня 2018, 08:51

Міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер повідомив, що Таллінн вручить Україні офіційну ноту через внесення країни до списку офшорів. Про це повідомляє місцевий портал ERR.

 

За словами міністра, у документі будуть роз'яснення для Міністерства фінансів України щодо специфіки податкової системи Естонії.

 

"За перші тижні дії цього списку естонські підприємства зіткнулися з незручностями і безсумнівно зазнали збитків, цей інцидент безумовно погіршив економічні зв'язки Естонії та України. Для нього слід якнайшвидше знайти вирішення, щоб він не перетворився на політичну проблему в стосунках між нашими країнами", – сказав Міксер.

 

Глава естонського МЗС очікує, що відповідні пояснення дозволять виключити країну з списку офшорів.

 

"Згідно з поясненнями української сторони, дія списку повинна поширюватися тільки на українські підприємства, яким в Естонії належать дочірні фірми, а не на естонських експортерів. Наша позиція полягає в тому, що включення Естонії в цей список невиправдане і необґрунтоване", – наголосив  міністр.

 

Нагадаємо, 26 січня прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас на зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом та міністром фінансів України Олександром Данилюком в Давосі (Швейцарія) заявив, що Естонія має бути негайно виключена зі списку офшорів.

 

Згодом Прем’єр-міністр Володимир Гройсман спростував інформацію щодо внесення Естонії в список офшорів. Він наголосив, що Естонію було включено до переліку, як країну, у якій ставка нерозподіленого прибутку становить 0%.

 

Додамо, 30 січня голова міністерства закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич заявив, що Латвія вручила Україні офіційну ноту через внесення країни до списку офшорів.