«Я глибоко занепокоєна подіями в Києві. Деякі частини законодавства, що обмежують основні права громадян України, були поспішно проведені (через голосування) з очевидною неповагою парламентських процедур і демократичних принципів», – констатує верховний представник ЄС.
Ештон відзначає, що особливо стурбована змінами в Кримінальному процесуальному кодекс, які накладають «тривожні обмеження на права зібрань, свободу слова і засоби масової інформації, і суперечать міжнародним зобов'язанням України».
«Зміни, які, здається, серйозно обмежують діяльність організацій громадянського суспільства в Україні і спрощують процедуру анулювання мандатів членів парламенту, непокоять не менше», – додала вона.
Верховний представник ЄС зазначає, що ці «прикрі події відбуваються в момент політичної кризи і не сприяють зміцненню довіри і пошуку політичного рішення, яке може бути знайдено лише на основі діалогу всіх з усіма зацікавленими сторонами».
«Я закликаю президента України гарантувати, що ці рішення будуть переглянуті і приведені у відповідність з міжнародними зобов'язаннями України», – йдеться в заяві Ештон.
Нагадаємо,16 січня регіонали з комуністами прийняли закони, що обмежують права мітингувальниківта дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальний законопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів".
Незважаючи на заяви опозиційних фракцій, в яких вона вимагає не підписувати та скасувати рішення Верховної Ради, ухвалені 16 січня, як такі, що прийняті з грубим порушенням вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради, спікер Рибак передав на підпис президенту Януковичу.
Західні політики та міжнародні організації вже висловили своє критичне ставлення до ухвалення цих законів.