«Ми схвильовані з приводу залякування Меджлісу кримськотатарського народу, включаючи набіги на їхню штаб-квартиру у Сімферополі, обшуки та допити багатьох активістів Меджлісу, а також залякування журналістів, які висвітлюють ці події», – заявила Ештон.
За її словами, повідомлення про постанови, видані російським судом з вимогою до Меджлісу залишити приміщення, які вони займають у Сімферополі, – достатньо тривожні.
«Ці події не ізольовані, вони відображають тривожну ситуацію з правами людини, що склалася на кримському півострові. Небезпечна ситуація з групами меншин у Криму, як це відзначається у відповідних звітах ОБСЄ та ООН, викликає серйозне занепокоєння. Ми вкотре закликаємо до повної шани усіх засадничих прав і свобод у Криму та повторюємо, що Євросоюз не визнає його незаконної анексії», – йдеться у заяві.
Як повідомлялось, відповідно до постанови «суду» Криму, Меджліс кримськотаттарського народу, благодійний фонд "Крим" та газета "Авдет" повинні протягом доби звільнити приміщення, в яких розташовані.
Нагадаємо, вранці 16 вересня у Сімферополі будинок Меджлісу кримськотатарського народу оточили автоматники, проводили обшук. У МВС і Слідчому комітеті Криму від коментарів відмовилися. Обшук тривав більше дев’яти годин. Під час обшуку були вилучені протоколи деяких засідань Меджлісу кримськотатрского народу, кілька релігійних книг, комп'ютерна техніка, а також особисті речі народного депутата України Мустафи Джемілєва.