Ештон: Я з сумом спостерігаю, як міліція застосовує силу на Майдані

11 Грудня 2013, 05:26

«Владі не потрібно було діяти під прикриттям ночі, щоб розпочати спілкування з суспільством за допомогою міліції.  Діалог з політичними силами та суспільством і використання аргументів – це завжди краще, ніж аргумент сили»,   – заявила Ештон.

 Вона вказала, що залишається в Києві. «Я була серед вас на Майдані ввечері й мене вразила рішучість українців, які виступали за європейську перспективу країни.  Нині, кілька годин потому, я з сумом спостерігаю за тим, як міліція застосовує силу, щоб прибрати мирних людей з центру Києва», – сказано в заяві дипломата.

Нагадаємо,  в Києві з дводенним візитом перебуває Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки Європейського Союзу Кетрін Ештон. 10 грудня вона була на  Майдані.

В ніч проти 11 грудня бійці спецпідрозділу «Беркут»  та військовослужбовці почали штурмувати барикади

У міліції Києва пояснили, що правоохоронці на Майдані Незалежності перебувають для забезпечення правопорядку під час демонтажу барикад представниками комунальних служб і рятувальниками. Водночас у мілції вказали, що про звільнення приміщень будинку профспілок та київської мерії від мітингувальників, а також про демонтаж наметового містечка мова не йде мова.

Представництво ЄС в Україні намагалось зв'язатися з правоохоронними органами, щоб не допустити силового розгону Майдану.