З такою заявою від імені офіційних осіб Європейського Союзу виступили їхні представники, йдеться в повідомленні Єврокомісії.
"Верховний представник Кетрін Ештон і комісар Штефана Фюле очікують повного виконання висновків, схвалених на саміті Україна – ЄС 25 лютого, пильно спостерігаючи за політичним розвитком в Україні. Вони глибоко стурбовані нещодавніми правовими процедурами, які можуть призвести до можливого позбавлення депутатських мандатів двох членів парламенту на спірних законних підставах", – йдеться в заяві.
Ештон та Фюле звернули особливу увагу на ситуацію, пов'язану зі справою Власенка у світлі позову до Вищого адміністративного суду України з метою можливого анулювання його депутатського мандата, наголошується у повідомленні.
У зв'язку з цим Ештон та Фюле закликають українську владу вирішити цю ситуацію таким чином, щоб уникнути "створення будь-якого сприйняття зловживання судовою системою у політичних цілях".
"Вони нагадують про своє стійку думку, що остаточний склад українського парламенту повинен відбивати справжню волю українських виборців", – підкреслюється в заяві.
Представники ЄС нагадують, що закон про вибори народних депутатів встановлює чіткі, п'ятиденні часові рамки для заперечення результатів виборів у судах. "Судові розгляди, які проходять місяці потому для підтвердження остаточних результатів виборів викликають політичну і правову стурбованість", – заявляють вони.
Читайте також: Суд забрав мандати у Балоги і Домбровського, пославшись на Євросуд та Держдеп США (Документ)
У світлі цих подій Ештон та Фюле знову заявляють про необхідність вжити своєчасних заходів для покращення виборчого законодавства України відповідно до рекомендацій ОБСЄ, зазначених в остаточній доповіді від 3 січня 2013 року.
Нагадаємо, 22 лютого Власенко заявив, що подав заяву до Ради адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво. Він зазначив, що відповідно до чинного законодавства право на заняття адвокатською діяльністю припиняється з дня подання заяви, однак це не позбавляє його права продовжувати бути захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
Власенко неодноразово підкреслював, що є не адвокатом, а захисником Ю.Тимошенко.
Між тим, регламентний комітет Верховної Ради ухвалив рішення про позбавлення депутатських повноважень Власенка та члена фракції Партії регіонів Андрія Веревського. З відповідними позовами до Вищого адміністративного суду України звернувся голова Верховної Ради Володимир Рибак.
Опозиція у свою чергу звинуватила голову регламентного комітету Володимира Макеєнка (Партія регіонів) у фальсифікації рішення комітету про позбавлення Власенка депутатських повноважень.
5 березня Вищий адміністративний суд почне розгляд справи щодо Власенка.
Читайте також: Справа Власенка: вибіркове правосуддя націлилось на захисника Тимошенко