Ердоган звинуватив західних союзників у підтримці заколоту

2 Серпня 2016, 17:05

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган звинуватив союзників у підтримці тероризму та заколотників у Туреччині. Про це повідомили низка турецьких ЗМІ з посиланням на слова Ердогана під час бізнес-форуму в Анкарі.

За повідомленням CNN Turk, Ердоган говорив про "друзів", які підтримують тероризм (Туреччина є дійсним членом НАТО – Ред.)

"Країни, які ми вважаємо друзями, підтримують терористів та заколотників", – повідомило видання його слова. Також Ердоган дорікнув США через небажання видати Фетхуллаха Гюлена, оголошеного Анкарою лідером заколоту.

"Як США можуть бути стратегічними партнерами, якщо досі покривають Гюлена?", – поставив питанням лідер Туреччини.

Водночас російськомовне турецьке інформагентство "Анадолу" та видання Hürriyet Daily News пишуть, що Ердоган звинуватив у підтримці заколотників "Захід".

"На жаль, Захід надає підтримку терору та стоїть на боці заколотників", – зацитували Ердогана обидва видання.

Також Ердоган заявив, що Туреччина не отримала очікуваної підтримки від "друзів" ані під час, ані після спроби перевороту.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Аналогічну версію висунув турецький міністр юстиції. Прихильники Гюлена при цьому відкинули причетність до заколоту, назвавши звинувачення на свою адресу "вкрай безвідповідальними".