Ердоган знову очолив правлячу партію Туреччини

21 Травня 2017, 19:23

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган очолив правлячу Партію справедливості та розвитку. Як повідомляє агенція Анадолу, відповідне рішення ухвалене на III позачерговому з'їзді Партії справедливості і розвитку в Анкарі.

Свої голоси за головування Ердогана віддали 1414 делегатів з'їзду. 

Як заявив Ердоган під час виступу на з'їзді, захід 21 травня "покладе початок новому етапу розвитку партії та країни в цілому".

"Майбутні місяці стануть періодом стрибка у багатьох сферах, в тому числі в економічній області та у сфері боротьби з тероризмом", – заявив він. 

Відповідно до вимог Конституції, Ердоган залишив ряди правлячої партії 27 серпня 2014 року, після обрання на пост президента, тоді партію очолив Ахмет Давутоглу.

Згідно зі змінами до конституції, затвердженими за результатами референдуму в 2017 році, президент країни більше не зобов'язаний відмовлятися від членства у партії чи від керівництва політсилою. 

Як повідомлялося, 16 квітня в Туреччині пройшов референдум щодо посилення повноважень президента Ердогана. Відповідні зміни до конституції схвалили трохи більше 51% тих, хто проголосував. Після закінчення голосування опозиційна турецька Республіканська народна партія  заявила про намір оскаржити результати референдуму і вимагає перерахунку 60% голосів. Жителі трьох найбільших міст Туреччини – Стамбул, Анкара та Ізміра – проголосували проти конституційних змін.