Ердоган заявив, що Туреччина не відмовиться від російських С-400 на користь США

14 Листопада 2019, 18:55

Туреччина не відмовиться від російських зенітно-ракетних установок С-400 на користь американських систем ЗРК Patriot. Про це сказав президент Туреччини Таїп Ердоган за підсумками зустрічі з американським лідером Дональдом Трампом, передає Anadolu.

 

"Туреччина заявила про готовність до придбання у США систем ЗРК Patriot. Однак пропозиція повністю відмовитися від закупки систем ЗРК С-400 Анкара розцінює як обмеження своїх суверенних прав",- сказав глава держави. 

 

Він додав, що Туреччина хоче зберегти хороші стосунки і зі США, і з Росією. 

 

Нагадаємо, 13 листопада під час зустрічі з Ердоганом Трамп заявив про міцні та дружні стосунки з Туреччиною, але додав, що закупівля Анкарою російських зенітно-ракетних установок S-400  створює "серйозні проблеми".

 

Як повідомлялося, 13 червня турецький президент Реджеп Ердоган заявив, що Анкара купила російські зенітні ракетні комплекси С-400.

 

Сполучені Штати Америки заявили, що відтак вони виключають Туреччину з програми винищувачів F-35, пояснивши, що F-35 не можуть співіснувати з російською розвідувальною платформою розвідки, яка буде використовуватися для вивчення їх передових можливостей.

 

Наприкінці серпня США скасували пропозицію продати Туреччині протиракетну систему Patriot.