Ердоган розраховує на повернення смертної кари після референдуму

18 Березня 2017, 16:59

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган готовий без вагань підписати закон про відновлення в країні страти. Про це повідомляє Hurriyet daily news.

Як зазначається, він висловив сподівання, що парламент підтримає введення такого заходу після проведення референдуму щодо поправок до конституції.

"Сім’ї мучеників, героїв (невдалої спроби перевороту 15 липня 2016 року) не повинні хвилюватися. Я вірю, воля бога у тому, щоб після голосування 16 квітня парламент відповів на вашу вимогу смертної кари" – заявив Ердоган.

За його словами, він підпише такий закон негайно.

"Коли справа дійде до мене, я схвалю його без вагань. Те, що скажуть Ганс і Джордж, не має значення для мене," – заявив президент Туреччини, використовуючи два загальновживаних європейських імені.

Туреччина повністю скасувала смертну кару в 2004 році в рамках своїх зусиль щодо вступу в Європейський Союз.

Як відомо, в ЄС неодноразово заявляли, що припинять переговори про вступ з Туреччиною, якщо буде відновлено смертну кару.

В уряді Туреччини вважають, що зміна парламентської форми правління на президентську спростить і зміцнить державну структуру. Критики запропонованої реформи стверджують, що вона є частиною плану президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана із запровадження одноосібної влади. Новації передбачають зокрема, що президент буде одночасно й керівником уряду та матиме право керувати країною за допомогою указів. Прихильники реформи стверджують, що вона створить в Туреччині систему, подібну до французької або американської.

Наразі Туреччина є парламентсько-президентською республікою. Однак з часу запровадження у країні надзвичайного стану після невдалого перевороту у липні 2016 року Ердоган отримав розширення повноважень через ухвалення указів.