Ердоган пригрозив вжити заходів, якщо Росія не заспокоїться

2 Грудня 2015, 17:57

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив у середу про готовність Анкари відповісти на дії Росії щодо Туреччини. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

«Якщо Росія продовжить свою лінію в плані реакції, ми змушені будемо вжити заходів», – наводить агентство слова Ердогана.

За його словами, в Анкарі «засмучені російською непропорційною реакцією».

Турецький лідер знову заявив, що готовий залишити свою посаду, якщо буде доведена закупівля Анкарою нафти у терористичного угрупування «Ісламська Держава».

«Туреччина не втратила поняття про етику, щоб купувати нафту у терористів», – сказав Ердоган, зазначивши, що подібні заяви є «наклепом».

Як передає турецька CNN, «Ердоган заявив, що ясно, у кого Туреччина купує нафту: список країн починається з Росії».

Він висловив сподівання, що в ситуації з Су-24 «здоровий глузд переможе» і що «у Туреччини немає наміру підігрівати ситуацію».

Нагадаємо, відносини між країнами охололи після збиття на турецько-сирійському кордоні російського бомбардувальника Су-24. Туреччина заявила, що літак порушив її повітряний простір, Росія це спростовує. Першим кроком у відповідь стало посилення Росією контролю за поставками товарів з Туреччини. Згодом уряд Росії опублікував перелік турецьких товарів, які віднині заборонено ввозити в Росію через санкції проти Туреччини.