Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган у неділю, 31 липня, видав указ щодо кардинального реформування армії країни. Указ, оприлюднений під час надзвичайного стану після невдалої спроби військового перевороту, надає президентові та прем'єр-міністрові Туреччини право напряму віддавати накази керівництву армії, авіації та флоту.
Документ також передбачає продовження кадрових "чисток" і звільняє 1389 військовослужбовців, у тому числі заарештованого днями головного військового радника Ердогана, повіреного у справах начальника генштабу та головного секретаря міністра оборони.
Крім того, командування збройними силами переходить повністю до міністерства оборони, військові госпіталі – у відомство міністерства охорони здоров'я, а не армії. До вищого військового суду включать заступника прем'єра та міністрів юстиції, закордонних і внутрішніх справ. Усі військові школи та академії закриваються, натомість створено новий національний університет оборони для підготовки офіцерів.
Як відомо, збройні сили Туреччини вважаються другими за міццю серед країн-членів НАТО після американських. Дотепер вони підпорядковувалися напряму генеральному штабові. Станом на 2015 рік чисельність армії Туреччини складала 410 тисяч осіб. Турецькі військові після реформ Ататюрка у 1920-30-х вважалися гарантами світського характеру країни, протягом останнього сторіччя армія неодноразово організовувала перевороти через ризик ісламізації.
Як відомо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. Правоохоронці заарештували 2639 заколотників.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США.
Місцеві ЗМІ повідомили, що в рамках розслідувань, пов'язаних з невдалою спробою військового перевороту, співробітники сил безпеки затримали 103 генерала і адмірала. Крім того, у зв’язку із підозрою в причетності до невдалого військового перевороту по всій країні відсторонили від посад 8 тисяч поліцейських.