Ердоган оголосив про початок бойкоту електроніки зі США

14 Серпня 2018, 12:52

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив про початок бойкоту електронних товарів, вироблених у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомляє турецьке агентство Anadolu.

 

За його словами, економіку використовують в якості зброї проти Туреччини.

 

"Туреччина, безумовно, втрачає від зниження курсу національної валюти. При цьому, безсумнівно, втрачають і ті, хто стоїть за спекуляціями на валютному ринку…Після того, як США не добилися від Анкари бажаного дипломатичним шляхом і не змогли дестабілізувати ситуацію в Туреччині, вони вдалися до економічного тиску", – зауважив турецький лідер.

 

Зокрема, він відзначив, що Туреччина займає 17 місце у світі за обсягом ВВП і 13 – за паритетом купівельної спроможності.

 

"Саме в цьому криється причина ворожого ставлення до Анкари… Якщо будь-який місцевий або іноземний експерт проаналізує економічні показники Туреччини і поточний курс нацвалюти, то він визнає наявність невідповідностей", – наголосив Ердоган.

 

Крім того, він підкреслив, що тепер Анкара "робитиме ставку на виробництво аналогів імпортованих товарів".

 

Раніше Центральний банк Турецької Республіки запровадив заходи на валютному ринку для порятунку ліри, яка побила рекорд падіння. 

 

Так, Ердоган заявив, що Анкара готується перейти на розрахунки в національній валюті зі своїми найбільшими торговельними партнерами, такими як Китай, Росія, Іран і Україна.

 

Нагадаємо, Ердоган закликав громадян обмінювати долари і євро на турецьку ліру.

 

29 липня Ердоган заявив, що США можуть втратити “щирого” союзника, якщо Вашингтон не змінить свого ставлення до Анкари. За словами Ердогана, Анкара “ніколи не вела торгів у питанні Брансона”. Лідер назвав офіційні коментарі США на цей рахунок “психологічною війною”.

 

Додамо, що Брансон був поміщений у в’язницю в Туреччині у жовтні 2016 року. Турецька влада стверджує, що він брав участь у русі проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого в Анкарі вважають причетним до організації спроби держперевороту. 

 

Як повідомлялося, 28 квітня державний секретар США Майк Помпео попередив главу МЗС Туреччини щодо придбання російської ракетної системи "земля-повітря".  Помпео повідомив міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари і ракетні батареї не будуть інтегровані з силами союзників НАТО в Анкарі та додав, що якщо влада Туреччини придбає цю систему у Росії може зіткнутися з санкціями, якщо буде купівля С-400. За словами турецьких оборонних службовців, Анкара та Москва підписали угоду, згідно з якою Росія має поставити до Туреччини дві системи С-400.