Ердоган назвав Путіна окупантом – Bloomberg

8 Лютого 2016, 07:56

Президент Туреччини Реджеп Ердоган розкритикував російську інтервенцію в Сирію, назвавши президента РФ Владіміра Путіна "по суті окупантом". Про це він заявив в інтерв'ю турецькій газеті Hurriyet, витяги з якого наводить агентство Bloomberg.

Таким чином Ердоган прокоментував останні події в Сирії, де армія Асада за підтримки військово-космічних сил Росії прорвала оборону помірної опозиції під Алеппо. Турецький президент звернувся до Володимира Путіна: "Що ви робите в Сирії? Ви по суті є окупантом".

Читайте також: Ердоган тиждень не може додзвонитися Путіну

В інтерв'ю Hurriyet Ердоган піддав критиці також американців за їхні контакти з сирійськими курдами. Невдоволення президента викликала поїздка особистого представника Барака Обами Бретта Макгарка в місто Кобані, яке контролюють озброєні загони курдів. "Як ми можемо довіряти вам? – Звернувся глава Туреччини до американців – Хто ваш партнер – я або ці терористи з Кобані? ".

На питання журналістів про можливі дії Туреччини в тому випадку, якщо події будуть розвиватися за несподіваним сценарієм, Ердоган відповів, що національні сили безпеки "готові до будь-яких сценаріїв".

"Ми не хочемо зробити в Сирії ту ж помилку, що і в Іраку", – сказав Ердоган, нагадавши про те, як парламент Туреччини в 2003 році відхилив прохання США використовувати територію Туреччини для вторгнення в Ірак. "Важливо бачити перспективу. В якійсь мірі це [те, що відбувається в Сирії] має змінитися", – заявив Ердоган.

Нагадаємо, раніше Ердоган заявив, що Росія готується створити у Сирії міні-державу.