«Енергопозитивна» архітектура, дуже милий робот та диригування оркестром через Chrome

Наука
26 Грудня 2018, 12:13

Норвегія входить в нову еру кліматично відповідальної архітектури

 

Європейський Союз поставив собі за мету до 2020 року вивести всі нові будинки на нульове споживання електроенергії, тобто кожен будинок повинен буде виробляти енергії стільки ж, скільки споживає.

 

Але, як пише The Atlantic, Норвегія пішла навіть далі. Консорціум з архітекторів, інженерів, дизайнерів та спеціалістів з навколишнього середовища створюють будівлі, які виробляють енергії набагато більше, ніж споживають, і це у країні з дуже холодними і мабуть, найбільш темними зимами на планеті.

 

Відповідно до даних Європейської Комісії, на будівлі у Європейському Союзі припадає приблизно 40% споживання енергії і 36% викидів вуглекислого газу. Норвезькі спеціалісти ще у 2010 році задалися питанням – а чи можна не просто прибрати вуглецевий слід від будівель, а ще й використати їх як рішення кліматичної кризи?

 

Читайте також: 5G, автопілот Tesla та камера, що слідкує за вашою соціалізацію

 

Вже за кілька років було створено кілька «енергопозитивних» будинків, в тому числі побудовано нову школу Монтессорі, переобладнано чотири невеликих бізнес-центра, побудовано кілька житлових будинків та два нових бізнес-центра. Тож, виявилося, що амбітна мета 2010 року є цілком досяжною.

 

У 2019 році планується відкриття Brattørkaia (Братьоркайа) – найбільшого енергопозитивного будинку в межах даного проекту. Brattørkaia – це восьмиповерхова офісна будівля, розміщена у місті Тронхейм. Будинок вироблятиме до 485 000 кіловат-годин (кВт-год) електроенергії щорічно. Для порівняння, середній норвезький будинок використовує близько 20 000 кВт-год електроенергії на рік. Brattørkaia, по суті, стане міні-електростанцією, яка зможе постачати електроенергію до державної мережі. Він також компенсує витрати електроенергії на виробництво будівельних матеріалів, використаних при його спорудженні.

 

 

Новий японський робот створений лише для того, щоб його любили

 

Про новий підхід у розробці домашніх роботів розповідає The Verge. Як показала практика, зробити корисного робота для дому не так вже й легко, і декілька дуже багатообіцяючих проектів довелося закрити: роботи не могли повною мірою виконувати функції, які на них покладалися, покупці були розчаровані, продажі падали. Японська компанія Groove X обрала інший шлях. Вони представили робота Lovot – м’яке створіння зростом біля 46 см, яке спроектоване виключно для того, щоб про нього піклувалися та любили.

 

Творець Lovot, Канаме Хаяші, попереджає: «Цей робот не робитиме нічого за вас. Насправді, він може навіть трохи заважати. Дизайн робота направлений виключно на створення прив’язаності».

 

Читайте також: Читання думок, цифрові технології і мозок та початок кінця супутникового ТБ

 

Моторні функції Lovot дуже обмежені, але в нього є три колеса для того, щоб пересуватися по будинку та пара плавців, за допомогою яких він виказує здивування, прихильність або ж проситься на руки. Проте основним каналом взаємодії робота з користувачами є дуже милі очі, які завдяки спеціальному дизайну здаються глибокими та наповненими. А ще робот вміє щось нерозбірливо щебетати та реагувати на дотики: якщо ви його полоскочите, він засміється, а якщо заколисаєте – він засне.

 

На голові Lovot має циліндр з камерами та сенсорами, які допомагають йому розпізнавати звуки, ідентифікувати конкретних осіб, відрізняти людей та домашніх тварин від меблів.

 

Фактично, цей робот є високотехнологічною версією домашнього улюбленця. Ви ж не очікуєте від кота чи собаки, що вони допомагатимуть вам по дому? Lovot цього теж не робитиме. Однак, коштуватиме він менш з тим недешево. Зараз можна оформити попереднє замовлення на робота з доставкою наприкінці 2019 року «лише» за $3000.  На додачу, доведеться щомісяця оплачувати ще $90. Отож, прихильність навіть дуже милого робота коштує чимало.

https://cdn.vox-cdn.com/thumbor/7bGMXl1Q6K3YVw1KgohDLJOR2nU=/0x0:4977x3318/1200x800/filters:focal(2091x1261:2887x2057)/cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_image/image/62714223/1083979542.jpg.0.jpg

 

Диригуйте власним оркестром через браузер

 

Якщо раптом ви належите до тих людей, що не можуть відмовити собі у диригуванні уявним оркестром, як тільки лунають звуки класичної музики, новий експеримент від  Google створений саме для вас. Techradar розповідає про Semi-Conductor, штучний інтелект, який відслідковує ваші рухи, коли ви розмахуєте ними, ніби керуючи живим оркестром, і відтворює музику у режимі реального часу. Своїми рухами ви можете змінювати темп, гучність та інструментарій музичного фрагменту. В цей час «за кадром» алгоритм розпізнає рухи через веб-камеру та серед сотень крихітних аудіо-файлів із записом живої музики обирає потрібний.

 

Читайте також: Майбутнє війн: від «Залізної людини» до біологічного комп’ютера

 

Для того, щоб поекспериментувати, необхідно запустити Semi-Conductor в браузері Chrome, дозволити доступ до веб-камери, трохи відійти назад – так, щоб ваші розведені руки потрапляли у кадр, і можна починати диригувати. При цьому, не обов’язково використовувати лише загальноприйняті жести. Диригентська паличка вам також не знадобиться.

 

Наостанок, ще одна гарна новина: оскільки все це відбуватиметься через ваш браузер, жодні дані не надсилатимуться в Google чи будь-куди ще, а отже не збережеться жодних свідчень вашого провалу, якщо раптом експеримент виявиться невдалим.

 

https://lh3.googleusercontent.com/vmXruqyHa2aJplzC_zBKO6xuxkr8BhwwMZc87EUzJLwGW3pRrFaIAAyOMCmuv3YUhtaoO1HptnYmaZXmVeJsW8ypPnrb=s850