28 травня НАЕК "Енергоатом" отримав повідомлення від Євратом про набуття чинності позикової угоди, укладеної 7 серпня 2013 року та ратифікованої Верховною Радою у травні 2014 року. Про це йдеться у повідомленні Енергоатому.
Таким чином, беручи до уваги кредитну угоду з другим співучасником та кредитором КзППБ – Європейським банком реконструкції та розвитку, яка набула чинності 19 грудня 2014 року, роботи по залученню кредиту від ЄБРР та Євратом на загальну суму 600 млн євро можна вважати завершеними.
"Слід зазначити, що Енергоатом отримав найбільший кредит у енергетичному секторі за всю історію України, що свідчить про високий рівень довіри до атомної генерації України з боку таких поважних європейських інституцій, як ЄБРР та Євратом. Хочу подякувати всім, хто долучився до кропіткої роботи з виконання жорстких умов Євратома та ЄБРР, без чого кредитні угоди не були б чинності", – підкреслив президент Енергоатома Юрій Недашковський.
Програма встановлює обсяг заходів з підвищення безпеки, які повинні бути реалізовані на кожному енергоблоці АЕС, йдеться у повідомленні.
Реалізація програми, яка кредитується ЄБРР і Євратом, дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог, а також забезпечить виконання в повному обсязі міжнародних зобов'язань України щодо підвищення безпеки діючих АЕС.
Як повідомлялося, 2014 рік Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" закінчила зі збитками 6,494 млрд гривень. Збитки Енергоатому за три місяці 2015 року склали 1,3 млрд грн.
"Енергоатом" експлуатує Запорізьку, Рівненську, Хмельницьку і Південно-Українську АЕС, а також об'єднує Ташлицьку ГАЕС і Олександрівську ГЕС (всі три – Миколаївська область). До складу компанії входить також Донузлавська ВЕС (Крим).