Енергоатом і Holtec підписали додаткову угоду про спорудження ядерного сховища

26 Січня 2015, 17:57

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та американська корпорація Holtec International уклали додаткову угоду до контракту про спорудження в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) з трьох атомних електростанцій України. Документ підписали у понеділок у Брюсселі президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та президент і виконавчий директор Holtec International Кріс Сінгх.

«Додаткова угода передбачає, що проектування та будівництво сховища здійснюватиме НАЕК «Енергоатом». Постачання спеціального устаткування для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива, його транспортування, а також відповідних технологій здійснює корпорація Holtec International (США)», – повідомили в українській компанії.

За наявною інформацією, постачання обладнання за контрактом має бути виконано до кінця 2020 року. Ключовий етап розробки запланований на 2015-2017 роки, упродовж якого буде виконано проектування та спорудження сховища, постачання і впровадження устаткування та технології Holtec, введення сховища в експлуатацію.

«Метою спорудження сховища є посилення енергетичної незалежності України від зовнішніх постачальників енергоресурсів та послуг. Це також забезпечить заощадження для Енергоатому більше ніж $250 млн щороку. Проект є також складовою нашої глобальної стратегії щодо поступового покращення технологічної бази», – наголосив Недашковський.

«Це вже другий великий контракт, який Енергоатом підписав у Брюсселі після відкриття нашого представництва у бельгійській столиці у листопаді 2014 року. Це засвідчує високий рівень наших пріоритетів у дотриманні міжнародних екологічних вимог та відповідальності»,  заявив, у свою чергу, директор представництва "Енергоатому" у Брюсселі Андрій Тюрін.

Holtec поставить для ЦСВЯП 94 системи зберігання відпрацьованого ядерного палива, а подальше виробництво цих систем відбуватиметься в Україні.

В Енергоатомі наголошують, що у сховищі зберігатиметься відпрацьоване ядерне паливо виключно з українських АЕС та не передбачається зберігання жодного відпрацьованого палива з іноземних реакторів.

Після будівництва пускового комплексу сховища, завершення якого намічене на кінець 2017 року, і введення його в експлуатацію на ЦСВЯП буде направлятися відпрацьоване ядерне паливо (ВЯП) з трьох атомних станцій: Хмельницької, Рівненської та Южно-Української (Запорізька АЕС має власне пристанційне сховище ВЯП, яке введено в експлуатацію у 2001 році).

Техніко-економічне обгрунтування будівництва сховища передбачає місткість ЦСВЯП у 16 530 відпрацьованих тепловиділяючих збірок, що дозволить повністю забезпечити потреби українських АЕС до кінця експлуатації цих енергоблоків.

Нагадаємо, у лютому 2012 року парламент дозволив збудувати сховище ядерного палива у Чорнобильській зоні.