Енергетичний штаб розгляне можливість введення надзвичайного стану через дефіцит вугілля

13 Лютого 2017, 12:07

На засіданні енергетичного штабу в понеділок, 13 лютого, буде розлянуте питання введення надзвичайного стану через дефіцит вугілля. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час спільного брифінгу з прем'єр-міністром Молдови Павлом Філіпом.

За словами прем'єра, енергоштаб розгляне можливість віялових відключень електроенергії через падіння запасів вугілля до двотижневого критичного рівня.

"Зараз буде розглянуте питання на порядку денному енергетичного штабу про доцільність введення надзвичайного стану в українській енергетиці", – сказав прем'єр.

Він зазначив, що не можна допускати зниження запасів вугілля до критичного рівня.

"Але ви розумієте, якщо є двотижневий запас, це означає тільки одне, що ми не можемо цей двотижневий запас спалити, щоб через 2 тижні вийти в кризу. Ми маємо сьогодні запроваджувати певні заходи недопущення зниження критичних запасів вугілля", – додав він.

За словами Гройсмана, пропозиції штабу будуть розглянуті Кабінетом міністрів України.

Напередодні Володимир Гройсман закликав зняти торговельну блокаду лінії розмежування, відновити постачання вугілля з окупованої частини Донбасу і встановити жорсткий контроль за переміщенням товарів. 

"Ми знаємо, що Україна споживає 24 мільйони тонн вугілля на рік, з них 9 мільйонів тонн – це антрацит, який видобувається на території, яка залишається неконтрольованою…Блокування поставок вугілля, яким альтернативи немає, означає зупинку промисловості і віялові відключення по всій території країни" – сказав Гройсман.

Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО і деякі нардепи, зокрема. Володимир Парасюк та Семен Семенченко, перекрили ділянку залізниці Луганськ – Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Внаслідок цих дій було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Згодом стало відомо, що в районі міста Попасна Луганської області невідомі порізали рейки.

Служба безпеки України заявила, що блокування руху залізничного транспорту в Донбасі має ознаки низки злочинів. Прокуратура Луганської області відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці на окупований Донбас. 2 лютого був заблокований залізничний переїзд у Бахмуті.

За даними Укрзалізниці за 9 лютого, збитки від блокування залізниці на Донбасі завдали Україні збитків на суму понад 40 млн грн.