Екзит-поли: У Словенії на виборах лідирує суперник чинного президента

Акценти
11 Листопада 2012, 21:12

Президент Данило Тюрк тримається на другому місці, хоча напередодні голосування, згідно з опитуваннями, він  вважався фаворитом перегонів.

За даними опитування на виході з дільниць, проведеного місцевим інститутом Mediana на замовлення національної телерадіомовника Словенії RTV,  Тюрк набирає  37%, в той яас як  Пахор –  42%.

В той же час, після підрахунку 5,2% бюлетенів Данило Тюрк набирає 47% голосів, Борут Пахор отримує 31% голосів, депутат Європарламенту Мілан Звер – 22%, повідомила державна виборча комісія Словенії.

З 7-ї години ранку в країні було  відкрито понад 3 300 виборчих дільниць, на яких очікували 1,7 мільйона виборців.

Якщо жоден з кандидатів не набере понад 50% голосів виборців,  двоє, що отримали найбільшу підтримку,  виборюватимуть пост глави держави у другому турі 2 грудня.

Читайте також: Мала держава з великим духом

Як відомо, Словенія є парламентською державою, тому функції президента обмежені. У цій колишній югославській республіці, яка є нині членом Євросоюзу, президент обирається загальним голосуванням строком на п'ять років і не більше ніж на два терміни поспіль.

 Згідно з словенським законодавством, президент представляє Республіку Словенію і є верховним головнокомандувачем її збройних сил. До основних обов'язків президента входить  призначення виборів до парламенту, проголошення законів, призначення та звільнення з посади повноважних послів, прийняття рішення про помилування, пропозиція парламенту кандидатури прем'єр-міністра, розпуск парламенту та інші функції.

Позначки:
98