Екзарх Вселенського патріарха, архієпископ Даниїл Памфілійський зі США звітував з питання надання автокефалії українській православній церкві та висловив сподівання на позитивне рішення щодо надання томосу Україні. Про це повідомляє "Радіо Свобода" у четвер, 11 жовтня.
Він додав, що обговорення у Стамбулі триває, і припустив, що офіційне рішення може бути ухвалене до кінця дня.
«Доповідь пройшла чудово, ми провели зустріч із патріархом, а сьогодні зранку продовжуємо. Надіємося, що до кінця дня буде офіційне повідомлення. Доповідь була сприйнята чудово. Я думаю, всі були зацікавлені українським питанням, було багато питань і відповідей. Так що думаю, що буде щось позитивне. Буде ще продовження доповіді і обговорення. Думаю, за кілька годин ви почуєте результати», – сказав архієпископ Даниїл.
Нагадаємо, у вівторок, 9 жовтня, у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату.
Як повідомлялося, 14 вересня Синод Російської православної церкви вирішив зупинити участь у всіх заходах та структурах, у яких головує Константинопольський патріархат.
Нагадаємо, Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві – архієпископа Даніеля Памфілона зі США та єпископа Іларіона з Едмонтону з Канади.
Також стало відомо, що на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у Стамбулі було ухвалено рішення про те, що Константинопольський патріархат має право надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень.
31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується.
Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.