Експертиза не знайшла сепаратизму в публічних заявах Януковича

28 Вересня 2017, 16:07

Лінгвістична експертиза не встановила ознак сепаратизму у висловлюваннях колишнього президента Віктора Януковича. Відповідний висновок оголосив головуючий суддя Оболонського районного суду Києва Владислав Дев'ятко, передає Лівий берег.

"Заклики до зміни кордонів України і скинення її конституційного ладу в інтерв'ю ЗМІ, і публічних висловлюваннях Януковича, і в листі (до президента Росії Владіміра Путіна – Ред.) від 1.03.2014… відсутні", – сказав він.

Експертиза також не встановила у висловлюваннях Януковича прямих закликів до агресивної війни.

Водночас експерти відзначили, що в контексті ситуації, що склалася, висловлювання Януковича і його лист до Путіна могли бути використані для дій, що порушують суверенітет і недоторканність кордонів України.

Раніше психологічна експертиза не встановила фактів тиску на Януковича під час звернення до Путіна з проханням ввести війська в Україну.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу. На засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року представник РФ Віталій Чуркін продемонстрував копію листа Януковича до Путіна з проханням ввести війська в Україну.

У прокуратурі заявили, що в суді вимагатимуть для Януковича довічного ув'язнення.