На думку експерта, після відмови від планів вступу до НАТО, українське керівництво виявилося розгубленими щодо подальшої армійської реформи. Адже нейтральний статус вимагає збільшення, а не зменшення фінансування.
«Практично всередині армії ніхто серйозно не розглядає можливість підтримки такого позаблокового статусу, який сьогодні існує, тому що цей статус є вразливим для України. Тому що за економічними показниками Україна не спроможна побудувати потужну армію, а виходить так, що вона перебуває у буферній зоні між двома великими силами: між військами країн НАТО і російськими військами, які динамічно зростають в плані оснащення новими озброєннями», – пояснює український експерт.
Нині, згідно зі словами звіту, українська армія втрачає боєздатність у зв’язку зі старінням обладнання. Військовий же експерт додає, що навряд чи ситуація може змінитися протягом наступних кількох років.
«Я особисто передбачаю вакуум переозброєння протягом наступних 5-7 років, тому що програми, які були оголошені, лише почали реалізовуватися. А нові зразки озброєння зможуть почати надходити на озброєння у війська через 3-5-7 років. Цей вакуум, фактично, робить українську армію армією країни-аутсайдера в регіоні», – констатував Бадрак.
Нагадаємо, в лютому експерти констатували послаблення обороноздатності України.